تعمیرات موبایل چیست و تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ؟

تعمیرات موبایل چیست

تعمیرات موبایل به مجموعه  فعالیت ها  و اقداماتی  گفته می شود  که ، در خصوص  شناسایی  و تشخیص عیب  و نقص دستگاه های  تلفن  های همراه  ،  برطرف کردن مشکلات  و تعمیر کردن آن ها  توسط  تعمیر کار حرفه ای موبایل  می باشد .

سطوح تعمیرات موبایل چیست ؟

سطوح تعمیرات موبایل به  دو دسته تقسیم می شود : 1 –  سطح تعمیرات موبایل مقدماتی 2 – سطح  تعمیرات موبایل پیشرفته  

در سطح تعمیرات موبایل مقدماتی ، کلیات  و مباحث  پایه و ابتدایی آموزش داده می شود ولی در سطح  تعمیرات موبایل پیشرفته ، مباحث به صورت  پیشرفته  و تخصصی تر آموزش داده می شوند .

در حال حاضر ،  تعمیر کردن موبایل های هوشمند برای کاربران به  یک نیاز بسیار مهم  و اساسی تبدیل شده است .

تعمیرات موبایل به چند دسته تقسیم می شود ؟

 تعمیر کردن گوشی های هوشمند به دو دسته تقسیم می شوند : 1-  تعمیرات سخت افزاری گوشی های هوشمند  2-  تعمیرات نرم افزاری گوشی های هوشمند

مشکلات مختلف و زیادی وجود دارند که باعث می شوند ،  موبایل های هوشمند نتوانند به درستی کار کنند .

این مشکلات می توانند مشکلات  سخت افزاری  و مشکلات  نرم افزاری  باشند که ، عملکرد گوشی های هوشمند را تحت تاثیر قرار داده  و دچار یک  سری اختلالات  نماید .

موبایل های هوشمند از یک  سری  قطعات  و برد های الکترونیکی تشکیل شده اند  که ، عوامل و  مشکلات مختلف  و زیادی می تواند  روی کارایی آن ها تاثیر گذاشته و عملکرد آن ها را دچار یک سری اختلال نماید .

این مشکلات و اختلال ها می توانند  به  صورت :  کاهش سرعت موبایل های هوشمند ،  قفل شدن ، خراب شدن تاچ  و ال سی دی موبایل های هوشمند ،  دیر شارژ شدن  و یا  شارژ نشدن گوشی های هوشمند ، هنگ کردن  و بسیاری از مشکلات و عوامل  دیگر باشد . که می تواند باعث شود روی عملکرد دستگاه های  تلفن های همراه اثر داشته باشند و گوشی های هوشمند نتوانند به درستی کار کنند .

 افرادی  که  در شغل تعمیرات موبایل مشغول  به  فعالیت هستند ،  با توجه  به  تجربه ای که در این حوزه  به  دست آورده اند ،  مشکلات موبایل های هوشمند را اغلب معمولا ناشی از فرسودگی ،  صدمه و ضربه  های  فیزیکی وارد بر دستگاه های  تلفن های همراه می دانند .

این عوامل  و مشکلات باعث می شوند ، افراد برای تعمیر و برطرف کردن  آن مشکلات ، هزینه ای جداگانه  برای آن  پرداخت کنند تا کارایی  و عملکرد گوشی های هوشمند خود را درست کنند .

خیلی از افراد  و کاربران با مشاهده  مشکلاتی مانند :  کاهش سرعت موبایل های هوشمند ،  قفل شدن  و بسیاری از عوامل دیگر که موجب می شود گوشی های هوشمند عملکرد درستی نداشته  باشند ، گمان می کنند که این عوامل  ناشی از مشکلات  نرم افزاری موبایل های هوشمند است  .

اما در صورتی که  بسیاری از این مشکلاتی  که  به وجود می آیند ، ناشی از مشکلات سخت افزاری گوشی های هوشمند نشئت می گیرند .

یکی از وظایف مهمی که  تعمیر کاران موبایل در این حرفه دارند این است  که ، یک تعمیرکار حرفه ای موبایل باید مشکلات  و ایرادات دستگاه های تلفن های همراه را به درستی تشخیص دهد و آن ها را برطرف نماید .

این موضوع  بسیار حائز اهمیت می باشد . زیرا اگر تعمیر کار حرفه ای موبایل ، نتواند به درستی مشکلات و ایرادات  موبایل  های هوشمند را تشخیص دهد باعث  می شود  به  مرور زمان ،  قطعات گوشی های هوشمند دچار خرابی شوند و عمر قطعات موبایل های هوشمند کاهش پیدا کند و همین امر موجب می شود عمر دستگاه های تلفن همراه در گذر زمان  ، به  شدت کاهش پیدا کند .

مشکلات کار تعمیرات موبایل :

البته همان طور که می دانیم ، هر شغلی مشکلات کار مخصوص خود را دارد و شغل نعمیرات موبایل نیز به همین صورت است .

از جمله مشکلات کار تعمیرات موبایل این است که ،  به  دلیل داشتن حساسیت بالای قطعات موبایل های هوشمند ، کوچک بودن  و ظریف بودن آن ها ، تعمیر کردن آن ها بسیار نیاز به صبر و دقت و زمان  دارد و حوصله بر است .

تعمیرات موبایل خوبه یا نه ؟

با توجه  به توضیحاتی  که تا الان دادیم ، تعمیرات موبایل خوبه یا نه ، و یا این که درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است ، سئوالاتی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است .

در پاسخ  به این سئوال باید گفت ، کاملا بستگی به  موقعیت ،  شرایط  ، علاقه  و ویژگی های افراد دارد .

 اما در کل  شغل تعمیرات موبایل در آینده  بازار کار  بسیار خوبی خواهد داشت .

تعمیرات موبایل

بهترین روش یادگیری تعمیرات موبایل

شاید خیلی از شما دوستان عزیز به دنبال  بهترین روش یادگیری تعمیرات موبایل باشید .

برای یادگیری حرفه ی تعمیرات موبایل ، ابتدا باید به دنبال یک آموزشگاه تعمیرات موبایل عالی و معتبر باشید که به شما تمام مطالب مورد نیاز در خصوص حوزه تعمیرات موبایل را  به  شما آموزش دهد .

و به صورت کاملا عملی  و واقعی به آموزش تعمیرات موبایل بپردازد .

البته مجموعه ی موبایل سلام ، با آموزش رایگان تعمیرات موبایل ، یک مقدمه و پیش زمینه ای درباره ی یادگیری حوزه ی تعمیرات موبایل فراهم کرده است که شرایط ورود کارآموزان برای یادگیری حرفه ی تعمیرات موبایل را ، بسیار آسان تر کرده است .

همان گونه که در مقاله های قبلی بارها به این موضوع اشاره کرده ایم که ، با توجه به پیشرفت  تکنولوژی در سراسر جهان و رشد چشمگیر حرفه ی تعمیرات موبایل ، در آینده بازار کار خوبی خواهد داشت .

اما برای رشد و پیشرفت در این حوزه و به دست آوردن درآمد های بالا در حرفه ی شغل تعمیرات موبایل ، می بایست نگاه تخصصی و ویژه ای نسبت به این حوزه داشته باشیم .

و با آموزش شاخه ای خاص در این حرفه ، از جمله آموزش تعمیرات موبایل اپل ، درآمدهای بالایی را از آن خود کنیم   .

مطلب مرتبط  آموزش تعمیر فیس آیدی

چگونه تعمیرات موبایل را یاد بگیریم ؟

نحوه یادگیری تعمیرات موبایل :

همان گونه  که  در بخش های  بالا توضیح دادیم ، نحوه یادگیری تعمیرات موبایل ، باید به صورت عملی و کاملا واقعی باشد .

تا بتوانید خطا ها  و اشتباهاتتان را پیدا کرده و تجربه ی لازم را به دست آورید .

چگونه مدرک تعمیرات موبایل بگیریم ؟

برای کسب  مدرک  تعمیرات  موبایل ، شما باید دوره های آموزشی که در آموزشگاه های تعمیرات موبایل برگزار می شود را به طور کامل گذرانده  و  پس از طی کردن دوره آموزشی  و دادن امتحان نهایی می توانید مدرک تعمیرات موبایل  را اخذ نمایید .

انواع مدرک تعمیرات موبایل :

که شامل دو نوع می باشد عبارت است از : 1 –  مدرک آموزشگاهی   2 –  مدرک بین المللی سازمان فنی حرفه ای

مدرک آموزشگاهی  به  مدرکی گفته می شود که ،  شما هنگامی که  در آموزشگاه  تعمیرات موبایل ثبت نام کردید و پس از طی کردن دوره های آموزشی و دادن امتحان نهایی ، موفق به کسب مدرک تعمیرات موبایل می شوید .

اما مدرک بین المللی سازمان فنی حرفه ای به  مدرکی گفته می شود که ،  شما هنگامی که  دوره های آموزشی تعمیرات موبایل را طی کردید در سازمان  فنی حرفه ای  آزمون نهایی را شرکت کرده  و پس از قبول شدن در آزمون ، به  شما مدرک بین المللی تعمیرات موبایل سازمان فنی حرفه ای داده می شود .

تعمیرات موبایل چگونه است ؟

همان طور که در مقاله های قبلی درباره ی معرفی شغل تعمیرات موبایل  صحبت کردیم ، امروزه حرفه تعمیرات موبایل با توجه به نقش مهم و حیاتی که گوشی های هوشمند در زندگی افراد ایفا می کنند ، تبدیل به یکی از حرفه های بسیار مهم و پر طرفدار شده است .

زیرا تعمیرات موبایل یکی از مهم ترین نیاز های انسان ها شده است و با توجه  به  توضیحاتی که  قبلا دادیم ، این که تعمیرات موبایل چگونه است به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در جهت رفع عیب و نقص تلفن های همراه ، توسط  تعمیر کار حرفه ای موبایل  انجام می شود .  

حال  ممکن است در ذهن شما دوستان عزیز ،  این سئوالات  شکل گیرد که بدانید  :

رشته تعمیرات موبایل چیست ؟

تعمیرات موبایل زیر شاخه کدام رشته است ؟

برای تعمیرات موبایل چه رشته ای باید خواند ؟

برای  معرفی رشته تعمیرات موبایل باید گفت ، در حال حاضر رشته تعمیرات موبایل یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در آموزشگاه های مختلف می باشد .

تعمیرات موبایل در چه رشته ای است ؟

روش های بسیار مختلفی برای یادگیری این رشته ی جذاب وجود دارد .

 که هر کدام از این روش ها می تواند ،  مزایا و معایب مختلفی برای افراد داشته باشند .

رشته تعمیرات موبایل را می توان ، به عنوان  یکی  از رشته های  شناخته شده و محبوب ترین  و پرطرفدارترین رشته ها  در شاخه ی رشته ی الکترونیک و برق  دانست .

وام تعمیرات موبایل چقدر است ؟

برای گرفتن وام تعمیرات موبایل ، باید مدرک تعمیرات موبایل خود را از آموزشگاه های رسمی و معتبر تعمیرات موبایل فنی حرفه ای که  زیر نظر سازمان فنی حرفه ای هستند ، اخذ کرده باشید .

و همچنین برای گرفتن وام باید دارای شرایطی باشید از جمله :

 1- داشتن کارت پایان خدمت   

 2 – بیکار بودن به این منظور که اگر بیمه کارفرمایی برای شما رد شود این وام به شما تعلق پیدا نمی کند .

  3 – عدم دریافت حقوق بازنشستگی  

4 – عدم اشتغال در سازمان های دولتی

 5 – حداقل سن برای دریافت وام 18 سال  و حداکثر سن 50 سال است .

 6- تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشید .

7- از تسهیلات اشتغال  صندوق کار آفرینی امید استفاده نکرده باشید .

میزان وام تعمیرات موبایل 120میلیون  تومان می باشد .  

تعمیر کردن موبایل

تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ؟

در حال حاضر،  با توجه به میزان رشد تقاضا برای خدمات  و  تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات موبایل در بین کاربران آموزش مهمی است  و اهمیت ویژه ای پیدا کرده است .

برای یادگیری تعمیرات موبایل از کجا شروع کنیم ؟

امروزه  در سراسر کشور، آموزشگاه های فنی مختلف و زیادی  وجود دارند که  دوره های آموزش تعمیرات موبایل را برگزار می کنند .

و افراد علاقمند به این حرفه می توانند با ثبت نام در این آموزشگاه ها  و طی کردن دوره های  آموزشی تعمیرات موبایل ، آموزش لازم را ببینند و سپس مدرک تعمیرات موبایل را دریافت کنند .

اما این  نکته مهم  را در نظر داشته باشید که در حوزه آموزش تعمیرات موبایل ، کسب دانش و مهارت و تجربه لازم در این حرفه ، فقط  با  طی کردن  دوره های آموزشی در آموزشگاه ها میسر نمی شود و باید به صورت  عملی و کاملا واقعی آموزش تعمیرات موبایل را آموخت .

البته شما عزیزان می توانید ، کم کم و به مرور زمان با آموزش یک شاخه ی خاص در این حوزه ، مانند تعمیرات موبایل اپل ، در آینده رشد و پیشرفت چشمگیری در شغل تعمیرات موبایل داشته باشید .

و اما این که کجا تعمیرات موبایل یاد بگیریم ؟

باید در انتخاب نوع آموزشگاه دقت لازم را داشت .

که  باید آموزشگاهی را برای آموزش تعمیرات موبایل انتخاب کنید که ، دوره های تعمیرات موبایل را به صورت تخصصی  و  کاملا عملی آموزش داده و مطالب مورد نیاز را به طور کامل یاد بدهد .

آیا یادگیری تعمیرات موبایل سخت است ؟

اصولا وارد شدن در هر حرفه  و  یا حوزه ای  مشکلات  و سختی های خاص خودش را دارد .

 و شغل تعمیرات موبایل نیز به همین شکل می باشد .

طبیعی است که ، در ابتدای  وارد شدن به هر شغلی  و یادگیری آن برای هر فردی ممکن است سخت باشد اما  با آشنایی بیشتر و با گذشت زمان  یادگیری آن حرفه آسان  می گردد .

مطلب مرتبط  دوره تخصصی تعمیرات موبایل سامسونگ

بهترین مکان برای تعمیرات موبایل

برای آموزش تعمیرات موبایل ، در انتخاب بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل باید حساسیت  و دقت زیادی به خرج دهید .

 برای انتخاب بهترین مکان برای تعمیرات موبایل ،  باید در خصوص آن تحقیق زیادی کنید تا از معتبر بودن و عالی بودن آن در زمینه آموزش اطمینان حاصل نمایید و پس از کسب اطمینان از مرکز آموزش تعمیرات موبایل اقدام به ثبت نام در آن کنید .

چگونه موبایل را تعمیر کنیم ؟

اولین قدم مهمی  که برای تعمیر موبایل های هوشمند باید برداشت  این است  که ،  شما باید عیب و نقص گوشی های هوشمند را به درستی شناسایی  و تشخیص دهید و پس از اطمینان از این که عیب دستگاه را به درستی تشخیص و شناسایی کرده اید ،  با استفاده از لوازم  و تجهیزات مورد نیاز شروع به  تعمیر موبایل های هوشمند کنید .

چارت آموزش تعمیرات موبایل

دوره تعمیرات موبایل شامل سر فصل های آموزشی زیر می باشد :

 1 –  آموزش آی سی ها به  کار رفته  بر روی برد و نحوه عملکرد هر یک از این آی سی ها  و ایراداتی که می تواند با اخلال در عملکرد این بخش در دستگاه  آیفون  به وجود بیاید  .

2 –  آموزش ریبال برد های دو طبقه آیفون

3 –  آموزش کار با انواع  پروگرامر ها  و ابزار های  به  روز تعمیرات موبایل

4 –  آموزش کار با پری هیتر و جدا کردی برد های  دو طبقه آیفون

5 –  آموزش  نقشه خوانی تخصصی نحوه استفاده  از ZXW

6 –  آموزش تخصصی رفع ایرادات رایج آیفون مانند :  بیس باند ،  ای سی صدا  و …

7 –  آموزش تخصصی مولتی متر و تست های مختلف آن جهت ایراد یابی

8 –  آموزش تحلیل مدار و عیب یابی تحلیلی

مدت زمان آموزش تعمیرات موبایل

مدت زمان آموزش تعمیرات موبایل ، 45 ساعت  می باشد .

و 80 درصد از این زمان  به  آموزش عملی  و  واقعی اختصاص داده می شود که ، بستگی به نوع دوره آموزشی است که انتخاب می کنید .

در حال حاضر ،  راه های آموزش تعمیرات موبایل مختلفی وجود دارند .

همان طور که  در بخش های بالا بیان کردیم ، هر کدام از این راه ها مزایا و معایب متفاوت و مختلفی برای افراد دارند .

زمان لازم برای یادگیری تعمیرات موبایل

با توجه  به  نوع  دوره ی آموزشی که می توانید  انتخاب کنید ،  زمان لازم برای یادگیری تعمیرات موبایل متفاوت است  .

اگر دوره ی آموزشی به صورت فشرده انتخاب کنید ،  زمان مورد نیازی  که  برای آن تعیین می شود 7 جلسه می باشد . که این 7 جلسه به صورت هر روز و متوالی برگزار می شود و مدت زمان هر جلسه 6 ساعت می باشد .

اما اگر دوره ی آموزشی تعمیرات موبایل به  صورت معمولی انتخاب کنید ،  مدت زمانی که برای آن در نظر گرفته می شود 15 جلسه می باشد . و به صورت هر روز و  پشت سر هم  برگزار می شود و مدت زمان  هر جلسه 3 ساعت می باشد .

یادگیری تعمیرات موبایل چقدر طول می کشد ؟

یادگیری  و آموزش تعمیرات موبایل زمان زیادی از شما نمی گیرد و یادگیری آن یک  یا  دو هفته طول می کشد  .

ولی آن چه  که  در این حرفه اهمیت دارد ، تخصص پیدا کردن در این حوزه  و کسب تجربه ی لازم است  .

که این امر به  مرور زمان و طی فعالیت کاری به دست می آید و قطعا زمان بر خواهد بود  .

تعمیر کردن گوشی

ابزار تعمیرات موبایل چیست ؟

برای تعمیرات موبایل های هوشمند ،  به  یک  سری لوازم  و تجهیزات جهت تعمیر گوشی های هوشمند  نیاز دارید  که  وجود آن ها  در کارتان  ضروری می باشد .

 حال ممکن است شما دوستان عزیز به  فکر این افتاده باشید که ، ابزار تعمیرات موبایل چیست و برای تعمیرات موبایل چه وسایلی لازم است ؟

 لیست لوازم مورد نیاز تعمیرات موبایل عبارت است  از  : 

1  –  لوپ و میکروسکوپ

2  –  مولتی متر

3  –  منبع  تغذیه

4  –  هیتر و هویه

5  –  ست ابزار تعمیرات

6  –   پد نسوز

7  –   گیره  برد

8  –   خمیر قلع

9  –   قلع کش

10 –  نوک هویه

11 –  روغن لحیم

12 –  سیم لحیم

13 –  دسته هیتر

14 –  خمیر فلکس

 15 – سیم چین و کف چین

 16 –  لامپ UV

 17 –  بطری تینر

 18 –  شابلون 

خب ما در این مقاله سعی کردیم ، تمام مطالب مورد نیاز درباره ی حرفه ی تعمیرات موبایل را برای شما دوستان عزیز بیان کرده و شما را تا حدود زیادی با حرفه ی تعمیرات موبایل آشنا کنیم .

اگر شما عزیزان  به دنبال یک آموزشگاه معتبر و عالی هستید که شما را به هدف مطلوبتان برساند  ، کافی است فقط یک بار  به ما اعتماد کنید تا شما را به هدف دلخواه تان برسانیم .

پیشنهاد ما به شما دوستان عزیز ، آموزشگاه تعمیرات موبایل سلام است .

این آموزشگاه با داشتن بهترین و با تجربه ترین اساتید در زمینه ی تدریس و همچنین مجهز به بهترین  و به روز ترین تجهیزات و لوازم تعمیرات موبایل می باشد  . 

که با بیش از 10 سال سابقه ی کاری  ، در زمینه ی آموزش تعمیرات موبایل ، می تواند  بهترین و ایده آل ترین گزینه برای شما عزیزان باشد .

تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ؟

برای شروع کردن تعمیرات موبایل پیشنهاد میشه مقاله تهیه شده را با دقت مطلاعه کنید و سپس تحقیق کنید و بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل را جهت آموزش انتخاب کنید.

چگونه مدرک تعمیرات موبایل بگیریم ؟

برای گرفتن مدرک تعمیرات موبایل ابتدا باید دوره تعمیرات ببینید و بعد در یکی از آموزشگاه های فنی حرفه ای مانند آموزشگاه تعمیرات موبایل سلام امتحان داده و مدرک خود را دریافت کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

۱۱ پاسخ

 1. با سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم که تعمیرات موبایل را باید از کجا شروع کنیم
  یعنی بهتر بگم اولین قدم برای یادگیری تعمیرات موبایل چیه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 2. خیلی کاملی و جامع بود
  ممنون از تیم محتوایی موبایل سلام که انقدر دقیق و عالی در مورد آموزش تعمیرات موبایل توضیح داده بودند.

 3. سلام علی عزیز
  قدم اول برای تعمیرات موبایل تحقیق است باید به این نتیجه برسید که قطعا میخواهید شغل تعمیرات موبایل را به عنوان شغل اصلی خودتون انتخاب کنید .

 4. چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *