ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

02177615826

support@mobilesalam.com

تعمیرات موبایل چیست

تعمیرات موبایل چیست و تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ؟

از آن جایی که تعمیرات موبایل یک موضوع کاملا گسترده و پر از فراز و نشیب است ، ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با مفاهیم اولیه ، بهترین روش یادگیری تعمیرات موبایل ، چگونگی یادگیری تعمیرات موبایل ، چگونگی دریافت مدرک تعمیرات موبایل ، میزان وام تعمیرات موبایل ، مدت زمان آموزش تعمیرات موبایل ، چارت آموزشی آن ، مراحل انجام تعمیرات موبایل ، مشکلات رایج آن و ابزار های مورد نیاز برای تعمیرات موبایل ، به طور کاملا مفصل و جامع آشنا کنیم .

در ابتدا لازم است کمی به نقش موبایل های هوشمند در زندگی افراد و امکاناتی که این موبایل ها برای ما انسان ها فراهم کرده است ، بیشتر توجه کنیم .

همان گونه که می دانید ، در سال های اخیر موبایل های هوشمند امروزی نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری در روند زندگی ما انسان ها گذاشته اند و به عنوان یک قسمت مهم و اساسی در زندگی مدرن ما انسان ها شناخته می شوند . موبایل های هوشمند امروزی ، با توجه به داشتن یک سری قابلیت های خاص توانسته اند انجام بسیاری از کارها را برای ما انسان ها هموار تر و آسان تر کنند و امکانات زیادی را برای ما فراهم کرده است که به موارد زیر اشاره می کنیم.

1 – امکان برقراری ارتباط : موبایل های هوشمند امروزی ، امکان ایجاد و برقراری ارتباط با دیگران در هر زمان و مکانی را برای ما فراهم می کنند و ما به راحتی می توانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم . از جمله : تماس تلفنی ، فرستادن پیامک ، وجود شبکه  های اجتماعی مختلف

2 – دسترسی به اطلاعات و اینترنت  : موبایل های هوشمند امروزی ،  به راحتی به ما امکان دسترسی به اطلاعات  و منابع مختلف و اینترنت را می دهند و ما می توانیم با استفاده از اینترنت به انواع منابع آموزشی ، اخبار ، اطلاعات در مورد هر موضوعی ، سایت های مختلف و….دسترسی پیدا کنیم .

3 – به عنوان یک وسیله سرگرمی : با توجه به داشتن قابلیت های خاص در موبایل های هوشمند و قابلیت  نصب برنامه های مختلف اعم از بازی ها ، فیلم و سریال ، موسیقی و… غیره این موبایل ها می توانند به عنوان یک وسیله ی سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت مورد استفاده ی افراد قرار بگیرند .

از این رو ، موبایل های هوشمند امروزی به عنوان یک وسیله ی چند منظوره در هر زمان و مکانی مورد استفاده ی  افراد مختلف قرار می گیرند.

همان طور که می دانید ، موبایل های هوشمند امروزی مانند هر نوع وسیله ی دیگر دیجیتالی می تواند در معرض یک سری آسیب ها و مشکلاتی قرار بگیرد . با گذشت زمان و با  استفاده ی گسترده و روز افزون افراد از موبایل های هوشمند خود ، ممکن است عملکرد و کارایی این موبایل ها کاهش پیدا کند و مانند سابق سرعت و کارایی بالایی نداشته باشد که این امری اجتناب ناپذیر است . اما می توان با تعمیرات به موقع این موبایل ها ، از بروز خسارات و مشکلات احتمالی آن جلوگیری کرد .

خب اکنون می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که تعمیرات موبایل چیست ؟

تعمیرات موبایل  به مجموعه  فعالیت ها  و اقداماتی  گفته می شود  که در خصوص  شناسایی  و تشخیص عیب  و نقص دستگاه های  تلفن  های همراه و مشکلات فنی و عملکردی موبایل ها  ،  برطرف کردن  انواع مشکلات  و تعمیر کردن آن ها  توسط  تعمیر کار حرفه ای موبایل  می باشد . این مشکلات می تواند شامل : مشکلات سخت افزاری ، نرم افزاری ، صفحه نمایش ، خرابی باتری ، مشکلات در شارژ و دیگر موارد باشد و هدف از تعمیرات موبایل ، برطرف کردن مشکلات موبایل و افزایش طول عمر و بهبود کارایی و عملکرد آن است و توسط فردی انجام می شود که اطلاعات کافی و دانش تخصصی و مهارت های فنی لازم در حوزه ی تعمیرات موبایل  را به طور کامل داشته باشد .

سطوح تعمیرات موبایل چیست ؟

سطوح تعمیرات موبایل به  دو دسته تقسیم می شود : 1 –  سطح تعمیرات موبایل مقدماتی 2 – سطح  تعمیرات موبایل پیشرفته  

در سطح تعمیرات موبایل مقدماتی ، کلیات  و مباحث  پایه و ابتدایی آموزش داده می شود ولی در سطح  تعمیرات موبایل پیشرفته ، مباحث به صورت  پیشرفته  و تخصصی تر آموزش داده می شوند .

در حال حاضر ،  تعمیر کردن موبایل های هوشمند برای کاربران به  یک نیاز بسیار مهم  و اساسی تبدیل شده است .

تعمیرات موبایل به چند دسته تقسیم می شود ؟

 تعمیر کردن گوشی های هوشمند به دو دسته تقسیم می شوند : 1-  تعمیرات سخت افزاری گوشی های هوشمند  2-  تعمیرات نرم افزاری گوشی های هوشمند

مشکلات مختلف و زیادی وجود دارند که باعث می شوند ،  موبایل های هوشمند نتوانند به درستی کار کنند . این مشکلات می توانند مشکلات  سخت افزاری  و مشکلات  نرم افزاری  باشند که ، عملکرد گوشی های هوشمند را تحت تاثیر قرار داده  و دچار یک  سری اختلالات  نماید .

موبایل های هوشمند از یک  سری  قطعات  و برد های الکترونیکی تشکیل شده اند  که ، عوامل و  مشکلات مختلف  و زیادی می تواند  روی کارایی آن ها تاثیر گذاشته و عملکرد آن ها را دچار یک سری اختلال نماید .

این مشکلات و اختلال ها می توانند  به  صورت :  کاهش سرعت موبایل های هوشمند ،  قفل شدن ، خراب شدن تاچ  و ال سی دی موبایل های هوشمند ،  دیر شارژ شدن  و یا  شارژ نشدن گوشی های هوشمند ، هنگ کردن  و بسیاری از مشکلات و عوامل  دیگر باشد . که می تواند باعث شود روی عملکرد دستگاه های  تلفن های همراه اثر داشته باشند و گوشی های هوشمند نتوانند به درستی کار کنند .

 افرادی  که  در شغل تعمیرات موبایل مشغول  به  فعالیت هستند ،  با توجه  به  تجربه ای که در این حوزه  به  دست آورده اند ،  مشکلات موبایل های هوشمند را اغلب معمولا ناشی از فرسودگی ،  صدمه و ضربه  های  فیزیکی وارد بر دستگاه های  تلفن های همراه می دانند .

این عوامل  و مشکلات باعث می شوند ، افراد برای تعمیر و برطرف کردن  آن مشکلات ، هزینه ای جداگانه  برای آن  پرداخت کنند تا کارایی  و عملکرد گوشی های هوشمند خود را درست کنند .

خیلی از افراد  و کاربران با مشاهده  مشکلاتی مانند :  کاهش سرعت موبایل های هوشمند ،  قفل شدن  و بسیاری از عوامل دیگر که موجب می شود گوشی های هوشمند عملکرد درستی نداشته  باشند ، گمان می کنند که این عوامل  ناشی از مشکلات  نرم افزاری موبایل های هوشمند است  . اما در صورتی که  بسیاری از این مشکلاتی  که  به وجود می آیند ، ناشی از مشکلات سخت افزاری گوشی های هوشمند نشئت می گیرند .

یکی از وظایف مهمی که  تعمیر کاران موبایل در این حرفه دارند این است  که ، یک تعمیرکار حرفه ای موبایل باید مشکلات  و ایرادات دستگاه های تلفن های همراه را به درستی تشخیص دهد و آن ها را برطرف نماید .

این موضوع  بسیار حائز اهمیت می باشد . زیرا اگر تعمیر کار حرفه ای موبایل ، نتواند به درستی مشکلات و ایرادات  موبایل  های هوشمند را تشخیص دهد باعث  می شود  به  مرور زمان ،  قطعات گوشی های هوشمند دچار خرابی شوند و عمر قطعات موبایل های هوشمند کاهش پیدا کند و همین امر موجب می شود عمر دستگاه های تلفن همراه در گذر زمان  ، به  شدت کاهش پیدا کند .

مشکلات کار تعمیرات موبایل :

البته همان طور که می دانیم ، هر شغلی مشکلات کار مخصوص خود را دارد و شغل نعمیرات موبایل نیز به همین صورت است . از جمله مشکلات کار تعمیرات موبایل این است که ،  به  دلیل داشتن حساسیت بالای قطعات موبایل های هوشمند ، کوچک بودن  و ظریف بودن آن ها ، تعمیر کردن آن ها بسیار نیاز به صبر و دقت و زمان  دارد و حوصله بر است .

تعمیرات موبایل خوبه یا نه ؟

با توجه  به توضیحاتی  که تا الان دادیم ، تعمیرات موبایل خوبه یا نه ، و یا این که درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است ، سئوالاتی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است .

در پاسخ  به این سئوال باید گفت ، کاملا بستگی به  موقعیت ،  شرایط  ، علاقه  و ویژگی های افراد دارد . اما در کل  شغل تعمیرات موبایل در آینده  بازار کار  بسیار خوبی خواهد داشت .

تعمیرات موبایل

بهترین روش یادگیری تعمیرات موبایل

شاید خیلی از شما دوستان عزیز به دنبال  بهترین روش یادگیری تعمیرات موبایل باشید .

روش های مختلفی برای یادگیری تعمیرات موبایل وجود دارد اما بهترین روش یادگیری آن ، شرکت کردن در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در یک مرکز یا آموزشگاه تعمیرات موبایل معتبر می باشد .

همان طور که گفته شد ، روش های مختلفی برای یادگیری تعمیرات موبایل وجود دارد که عبارتند از :

1- شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در یک مرکز و یا آموزشگاه معتبر

یکی از بهترین و مطمئن ترین راه ها برای  یادگیری تعمیرات موبایل ، شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل می باشد .به این منظور که ، شما می توانید به صورت کامل و جامع از ابتدا تا انتها با مفاهیم اولیه و مبتدی تا مفاهیم  پیشرفته  آشنا شده و به صورت تئوری بیاموزید و سپس به صورت کاملا عملی و واقعی تعمیرات موبایل را آموزش ببینید و شما می توانید هم به صورت تئوری و هم به صورت واقعی و عملی به یادگیری و آموزش تعمیرات موبایل بپردازید .

 2- کارآموزی در مغازه تعمیرات موبایل  

شما می توانید به عنوان کارآموز در یک مغازه تعمیرات موبایل به یادگیری تعمیرات موبایل بپردازید . به این منظور که ،  شما می توانید در کنار تعمیر کاران نکات مهم و روش های تعمیراتی و تکنیک های جدید  را بیاموزید و تجربه ی کاری به دست بیاورید اما لزوما تجربه ی کاری کافی نیست و باید در این حرفه دانش تخصصی داشته و آموزش های لازم را بگذرانید .

3- کارمندی در مغازه تعمیرات موبایل و یا شرکت های تولید کننده ی موبایل  

شما می توانید با کارمندی کردن در شرکت های تولید کننده ی موبایل و یا در مغازه تعمیرات موبایل به یادگیری تعمیرات موبایل  بپردازید . در این روش می توانید ، با انواع مدل های مختلف موبایل های هوشمند و روش ها و تکنیک های  تعمیراتی آن ها آشنا شوید. اما این روش ها برای به دست آوردن تجربه ی کاری مناسب می باشند و لزوما نمی توانند بهترین روش یادگیری برای تعمیرات موبایل باشند .

مطلب مرتبط  دوره تخصصی تعمیرات موبایل سامسونگ

بهترین روش یادگیری تعمیرات موبایل برای شما علاقه مندان به این شکل می باشد که ، ابتدا باید در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در یک آموزشگاه و یا مرکز معتبر شرکت کنید و با مفاهیم اولیه و پایه و همچنین مفاهیم پیشرفته آشنا شده و به صورت تئوری بر روی تمامی مطالب مسلط شوید و سپس به صورت عملی و واقعی روش های تعمیراتی را بیاموزید و برای کسب تجربه و مهارت و یادگیری روش ها و تکنیک های جدید تعمیراتی در مغازه تعمیرات موبایل یا شرکت های تولید کننده موبایل های هوشمند مشغول به کار شوید تا بتوانید در این کار حرفه ای و کار بلد شوید .

برای یادگیری حرفه ی تعمیرات موبایل ، ابتدا باید به دنبال یک آموزشگاه تعمیرات موبایل عالی و معتبر باشید که به شما تمام مطالب مورد نیاز در خصوص حوزه تعمیرات موبایل را  به  شما آموزش دهد  و به صورت کاملا عملی  و واقعی به آموزش تعمیرات موبایل بپردازد .

البته مجموعه ی موبایل سلام ، با آموزش رایگان تعمیرات موبایل ، یک مقدمه و پیش زمینه ای درباره ی یادگیری حوزه ی تعمیرات موبایل فراهم کرده است که شرایط ورود کارآموزان برای یادگیری حرفه ی تعمیرات موبایل را بسیار آسان تر کرده است .

همان گونه که در مقاله های قبلی بارها به این موضوع اشاره کرده ایم که ، با توجه به پیشرفت  تکنولوژی در سراسر جهان و رشد چشمگیر حرفه ی تعمیرات موبایل ، در آینده بازار کار خوبی خواهد داشت .

اما برای رشد و پیشرفت در این حوزه و به دست آوردن درآمد های بالا در حرفه ی شغل تعمیرات موبایل ، می بایست نگاه تخصصی و ویژه ای نسبت به این حوزه داشته باشیم . و با آموزش شاخه ای خاص در این حرفه ، از جمله آموزش تعمیرات موبایل اپل ، درآمدهای بالایی را از آن خود کنیم   .

چگونه تعمیرات موبایل را یاد بگیریم ؟

نحوه یادگیری تعمیرات موبایل :

همان گونه  که  در بخش های  بالا توضیح دادیم ، نحوه یادگیری تعمیرات موبایل ، باید به صورت عملی و کاملا واقعی باشد .

تا بتوانید خطا ها  و اشتباهاتتان را پیدا کرده و تجربه ی لازم را به دست آورید .

چگونه مدرک تعمیرات موبایل بگیریم ؟

برای کسب  مدرک  تعمیرات  موبایل ، شما باید دوره های آموزشی که در آموزشگاه های تعمیرات موبایل برگزار می شود را به طور کامل گذرانده  و  پس از طی کردن دوره آموزشی  و دادن امتحان نهایی می توانید مدرک تعمیرات موبایل  را اخذ نمایید .

انواع مدرک تعمیرات موبایل :

که شامل دو نوع می باشد عبارت است از : 1 –  مدرک آموزشگاهی   2 –  مدرک بین المللی سازمان فنی حرفه ای

مدرک آموزشگاهی  به  مدرکی گفته می شود که ،  شما هنگامی که  در آموزشگاه  تعمیرات موبایل ثبت نام کردید و پس از طی کردن دوره های آموزشی و دادن امتحان نهایی ، موفق به کسب مدرک تعمیرات موبایل می شوید .

اما مدرک بین المللی سازمان فنی حرفه ای به  مدرکی گفته می شود که ،  شما هنگامی که  دوره های آموزشی تعمیرات موبایل را طی کردید در سازمان  فنی حرفه ای  آزمون نهایی را شرکت کرده  و پس از قبول شدن در آزمون ، به  شما مدرک بین المللی تعمیرات موبایل سازمان فنی حرفه ای داده می شود .

تعمیرات موبایل چگونه است ؟

همان طور که در مقاله های قبلی درباره ی معرفی شغل تعمیرات موبایل  صحبت کردیم ، امروزه حرفه تعمیرات موبایل با توجه به نقش مهم و حیاتی که گوشی های هوشمند در زندگی افراد ایفا می کنند ، تبدیل به یکی از حرفه های بسیار مهم و پر طرفدار شده است .

زیرا تعمیرات موبایل یکی از مهم ترین نیاز های انسان ها شده است و با توجه  به  توضیحاتی که  قبلا دادیم ، این که تعمیرات موبایل چگونه است به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در جهت رفع عیب و نقص تلفن های همراه ، توسط  تعمیر کار حرفه ای موبایل  انجام می شود .  

حال  ممکن است در ذهن شما دوستان عزیز ،  این سئوالات  شکل گیرد که بدانید  :

رشته تعمیرات موبایل چیست ؟

تعمیرات موبایل زیر شاخه کدام رشته است ؟

برای تعمیرات موبایل چه رشته ای باید خواند ؟

برای  معرفی رشته تعمیرات موبایل باید گفت ، در حال حاضر رشته تعمیرات موبایل یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در آموزشگاه های مختلف می باشد .

تعمیرات موبایل در چه رشته ای است ؟

روش های بسیار مختلفی برای یادگیری این رشته ی جذاب وجود دارد .

 که هر کدام از این روش ها می تواند ،  مزایا و معایب مختلفی برای افراد داشته باشند .

رشته تعمیرات موبایل را می توان ، به عنوان  یکی  از رشته های  شناخته شده و محبوب ترین  و پرطرفدارترین رشته ها  در شاخه ی رشته ی الکترونیک و برق  دانست .

وام تعمیرات موبایل چقدر است ؟

برای گرفتن وام تعمیرات موبایل ، باید مدرک تعمیرات موبایل خود را از آموزشگاه های رسمی و معتبر تعمیرات موبایل فنی حرفه ای که  زیر نظر سازمان فنی حرفه ای هستند ، اخذ کرده باشید .

و همچنین برای گرفتن وام باید دارای شرایطی باشید از جمله :

 1- داشتن کارت پایان خدمت   

 2 – بیکار بودن به این منظور که اگر بیمه کارفرمایی برای شما رد شود این وام به شما تعلق پیدا نمی کند .

  3 – عدم دریافت حقوق بازنشستگی  

4 – عدم اشتغال در سازمان های دولتی

 5 – حداقل سن برای دریافت وام 18 سال  و حداکثر سن 50 سال است .

 6- تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشید .

7- از تسهیلات اشتغال  صندوق کار آفرینی امید استفاده نکرده باشید .

میزان وام تعمیرات موبایل 120میلیون  تومان می باشد .  

مراحل انجام تعمیرات موبایل

مراحل انجام تعمیرات موبایل  شامل مراحل زیر می باشد .

 1- شناسایی و تشخیص مشکلات موبایل های هوشمند

 تعمیرکار موبایل باید در ابتدا بتواند مشکل به وجود آمده در دستگاه های موبایل را به طور دقیق و به درستی شناسایی کرده و تشخیص دهد  .

2- تعمیر و تعویض کردن قطعات معیوب

تعمیرکار موبایل پس از شناسایی و تشخیص مشکلات موبایل های هوشمند باید اقدام به تعمیر و یا تعویض کردن قطعات معیوب کند که این می تواند شامل تعویض باتری ، صفحه نمایش ، دوربین و .. باشد .

3- آزمایش کردن و تست موبایل های هوشمند

 تعمیر کار موبایل باید پس تعمیر و تعویض قطعات معیوب ، موبایل های هوشمند را مورد آزمایش و تست قرار دهد تا مطمئن شود آیا مشکلات آن برطرف شده است یا خیر .

4- تحویل دادن به مشتری  

تعمیر کار موبایل  پس از انجام و بررسی مراحل قبل ، موبایل های هوشمند تعمیر شده را تحویل مشتری می دهد و به او توضیحات لازم در خصوص چگونگی برطرف کردن مشکل دستگاه و راهکار های مناسب برای حفظ دستگاه را به مشتری می دهد .

این مراحل روند کلی انجام تعمیرات موبایل می باشد که باید توسط تکنسین های ماهر و تعمیرکاران متخصص و با تجربه انجام گیرد .

تعمیر کردن موبایل

مشکلات رایج در تعمیرات موبایل

مشکلات رایجی که ممکن است در تعمیرات موبایل با آن ها مواجه شده و سر و کار داشته باشید ، عبارت اند از :

1- شکستن صفحه نمایش یا همان ال سی دی موبایل های هوشمند

شکستن صفحه نمایش موبایل های هوشمند ، یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است به وجود بیاید و نیاز به تعمیر و تعویض صفحه نمایش موبایل دارد .

2- مشکلات باتری موبایل های هوشمند  

با گذشت زمان ، عمر مفید باتری های موبایل های هوشمند کاهش می یابد و نیاز به تعویض کردن می باشد .

3- مشکلات در شارژ موبایل های هوشمند

ممکن است موبایل های هوشمند دچار مشکلاتی در شارژ شوند و به خوبی شارژ نشوند که نیاز به تعمیر کردن دارند .

4- مشکلات نرم افزاری در موبایل های هوشمند  

در بعضی از مواقع امکان دارد موبایل های هوشمند با مشکلات نرم افزاری مانند : قفل شدن روی  یک برنامه ، سرعت پایین موبایل ، هنگ کردن موبایل مواجه شوند که نیاز به تعمیر کردن دارند .

 5- مشکلات در صدا و میکروفون موبایل های هوشمند

ممکن است مشکلاتی در صدا و میکروفون موبایل های هوشمند به وجود آمده باشد و عملکرد درستی نداشته باشند که در نتیجه ، نیاز به تعمیر دارند .

6- مشکلات در وصل شدن به شبکه اینترنت و ارتباطات  

گاهی اوقات ، در برخی از موارد ممکن است به هر دلیلی موبایل های هوشمند به شبکه ی اینترنت اتصال پیدا نکنند و وصل نشوند که نیاز به تعمیر کردن دارند .

این مواردی که در بالا گفته شد ، از مشکلات بسیار رایجی هستند که تعمیر کاران موبایل همواره با آن مواجه بوده و سر و کار دارند  .

تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ؟

در حال حاضر،  با توجه به میزان رشد تقاضا برای خدمات  و  تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات موبایل در بین کاربران آموزش مهمی است  و اهمیت ویژه ای پیدا کرده است .

برای یادگیری تعمیرات موبایل از کجا شروع کنیم ؟

امروزه  در سراسر کشور، آموزشگاه های فنی مختلف و زیادی  وجود دارند که  دوره های آموزش تعمیرات موبایل را برگزار می کنند .

و افراد علاقمند به این حرفه می توانند با ثبت نام در این آموزشگاه ها  و طی کردن دوره های  آموزشی تعمیرات موبایل ، آموزش لازم را ببینند و سپس مدرک تعمیرات موبایل را دریافت کنند .

اما این  نکته مهم  را در نظر داشته باشید که در حوزه آموزش تعمیرات موبایل ، کسب دانش و مهارت و تجربه لازم در این حرفه ، فقط  با  طی کردن  دوره های آموزشی در آموزشگاه ها میسر نمی شود و باید به صورت  عملی و کاملا واقعی آموزش تعمیرات موبایل را آموخت .

مطلب مرتبط  آموزش تعمیرات موبایل در تهران

البته شما عزیزان می توانید ، کم کم و به مرور زمان با آموزش یک شاخه ی خاص در این حوزه ، مانند تعمیرات موبایل اپل ، در آینده رشد و پیشرفت چشمگیری در شغل تعمیرات موبایل داشته باشید .

و اما این که کجا تعمیرات موبایل یاد بگیریم ؟

باید در انتخاب نوع آموزشگاه دقت لازم را داشت .

که  باید آموزشگاهی را برای آموزش تعمیرات موبایل انتخاب کنید که ، دوره های تعمیرات موبایل را به صورت تخصصی  و  کاملا عملی آموزش داده و مطالب مورد نیاز را به طور کامل یاد بدهد .

آیا یادگیری تعمیرات موبایل سخت است ؟

اصولا وارد شدن در هر حرفه  و  یا حوزه ای  مشکلات  و سختی های خاص خودش را دارد .

 و شغل تعمیرات موبایل نیز به همین شکل می باشد .

طبیعی است که ، در ابتدای  وارد شدن به هر شغلی  و یادگیری آن برای هر فردی ممکن است سخت باشد اما  با آشنایی بیشتر و با گذشت زمان  یادگیری آن حرفه آسان  می گردد .

بهترین مکان برای تعمیرات موبایل

برای آموزش تعمیرات موبایل ، در انتخاب بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل باید حساسیت  و دقت زیادی به خرج دهید .

 برای انتخاب بهترین مکان برای تعمیرات موبایل ،  باید در خصوص آن تحقیق زیادی کنید تا از معتبر بودن و عالی بودن آن در زمینه آموزش اطمینان حاصل نمایید و پس از کسب اطمینان از مرکز آموزش تعمیرات موبایل اقدام به ثبت نام در آن کنید .

چگونه موبایل را تعمیر کنیم ؟

اولین قدم مهمی  که برای تعمیر موبایل های هوشمند باید برداشت  این است  که ،  شما باید عیب و نقص گوشی های هوشمند را به درستی شناسایی  و تشخیص دهید و پس از اطمینان از این که عیب دستگاه را به درستی تشخیص و شناسایی کرده اید ،  با استفاده از لوازم  و تجهیزات مورد نیاز شروع به  تعمیر موبایل های هوشمند کنید .

چارت آموزش تعمیرات موبایل

دوره تعمیرات موبایل شامل سر فصل های آموزشی زیر می باشد :

 1 –  آموزش آی سی ها به  کار رفته  بر روی برد و نحوه عملکرد هر یک از این آی سی ها  و ایراداتی که می تواند با اخلال در عملکرد این بخش در دستگاه  آیفون  به وجود بیاید  .

2 –  آموزش ریبال برد های دو طبقه آیفون

3 –  آموزش کار با انواع  پروگرامر ها  و ابزار های  به  روز تعمیرات موبایل

4 –  آموزش کار با پری هیتر و جدا کردی برد های  دو طبقه آیفون

5 –  آموزش  نقشه خوانی تخصصی نحوه استفاده  از ZXW

6 –  آموزش تخصصی رفع ایرادات رایج آیفون مانند :  بیس باند ،  ای سی صدا  و …

7 –  آموزش تخصصی مولتی متر و تست های مختلف آن جهت ایراد یابی

8 –  آموزش تحلیل مدار و عیب یابی تحلیلی

مدت زمان آموزش تعمیرات موبایل

مدت زمان آموزش تعمیرات موبایل ، 45 ساعت  می باشد .

و 80 درصد از این زمان  به  آموزش عملی  و  واقعی اختصاص داده می شود که ، بستگی به نوع دوره آموزشی است که انتخاب می کنید .

در حال حاضر ،  راه های آموزش تعمیرات موبایل مختلفی وجود دارند .

همان طور که  در بخش های بالا بیان کردیم ، هر کدام از این راه ها مزایا و معایب متفاوت و مختلفی برای افراد دارند .

زمان لازم برای یادگیری تعمیرات موبایل

با توجه  به  نوع  دوره ی آموزشی که می توانید  انتخاب کنید ،  زمان لازم برای یادگیری تعمیرات موبایل متفاوت است  .

اگر دوره ی آموزشی به صورت فشرده انتخاب کنید ،  زمان مورد نیازی  که  برای آن تعیین می شود 7 جلسه می باشد . که این 7 جلسه به صورت هر روز و متوالی برگزار می شود و مدت زمان هر جلسه 6 ساعت می باشد .

اما اگر دوره ی آموزشی تعمیرات موبایل به  صورت معمولی انتخاب کنید ،  مدت زمانی که برای آن در نظر گرفته می شود 15 جلسه می باشد . و به صورت هر روز و  پشت سر هم  برگزار می شود و مدت زمان  هر جلسه 3 ساعت می باشد .

یادگیری تعمیرات موبایل چقدر طول می کشد ؟

یادگیری  و آموزش تعمیرات موبایل زمان زیادی از شما نمی گیرد و یادگیری آن یک  یا  دو هفته طول می کشد  .

ولی آن چه  که  در این حرفه اهمیت دارد ، تخصص پیدا کردن در این حوزه  و کسب تجربه ی لازم است  .

که این امر به  مرور زمان و طی فعالیت کاری به دست می آید و قطعا زمان بر خواهد بود  .

تعمیر کردن گوشی

ابزار تعمیرات موبایل چیست ؟

برای تعمیرات موبایل های هوشمند ،  به یک سری لوازم  و تجهیزات پیشرفته جهت تعمیر گوشی های هوشمند  نیاز دارید که  وجود آن ها در کارتان ضروری می باشد .

 حال ممکن است شما دوستان عزیز به  این فکر افتاده باشید که ، ابزار تعمیرات موبایل چیست و برای تعمیرات موبایل چه وسایلی لازم است ؟

ما در ادامه لیست لوازم مورد نیاز تعمیرات موبایل را به همراه توضیحات هر یک از آن ها ، برای شما عزیزان بیان نموده ایم . لیست لوازم مورد نیاز تعمیرات موبایل عبارت اند از  : 

1- لوپ و میکروسکوپ

 برای بررسی و تشخیص مشکلات سخت افزاری و انجام عملیات های بسیار دقیق و حساس در تعمیرات موبایل ، از لوپ و میکروسکوپ استفاده می شود با این دستگاه تعمیر کاران می توانند جزئیات و قطعات ریز و کوچک دستگاه موبایل را بررسی کنند .

2- مولتی متر

مولتی متر در تعمیرات موبایل ، به منظور  اندازه گیری و تست جریان الکتریکی و  ولتاژ و… استفاده می شود و یک وسیله ی اندازه گیری می باشد .

3- منبع تغذیه

منبع تغذیه ، دستگاهی است که برق مورد نیاز برای اجرای عملکرد دستگاه موبایل را تامین می کند .

4- هیتر و هویه

هیتر ، دستگاهی است که با استفاده از حرارت آن می توان قطعات داخل موبایل را گرم کرد تا بتوان به راحتی قطعات را از یک دیگر جدا نمود و هویه ، دستگاهی است که برای اتصال دو قطعه ی فلزی با استفاده از جریان الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد .

5- ست ابزار تعمیرات

به مجموعه ای از وسایل و ابزار آلاتی گفته می شود ، که برای تعمیر و تعویض قطعات موبایل های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد .

6- پد نسوز

در تعمیرات موبایل ، برای محافظت از قطعات و سطح موبایل ها از حرارت اضافی از پد نسوز استفاده می کنند .   

7- گیره  برد

 در تعمیرات موبایل ، برای نگه داشتن و ثابت کردن برد مدار در موبایل های هوشمند از گیره برد استفاده می کنند .

8- خمیر قلع

 در تعمیرات موبایل ، برای اتصال و اعمال قطعات الکتریکی به برد مدار از یک ماده ای به نام خمیر قلع استفاده می کنند .

9- قلع کش

در تعمیرات موبایل ، برای جدا کردن قطعات الکتریکی و اتصالات فلزی از یک دیگر از وسیله ی مهمی به نام قلع کش استفاده می شود .

10- نوک هویه

نوک هویه ، بخش اصلی از دستگاه هویه می باشد و در انتهای دستگاه قرار گرفته است و برای انجام عملیات هویه کاری مورد استفاده واقع می گردد .

11- روغن لحیم

برای پوشش دادن قسمت های غیر قابل لحیم کردن ، از ماده ی مخصوصی به نام روغن لحیم استفاده می شود .

12- سیم لحیم

برای اتصال قطعات الکترونیکی و فلزی ، از یک نوع سیم فلزی به نام سیم لحیم استفاده می شود .

13- دسته هیتر

برای کنترل و تنظیم دما و حرارت مورد نیاز برای انجام عملیات تعمیراتی با استفاده از هیتر ، از وسیله ای به نام دسته هیتر استفاده می شود .

14- خمیر فلکس

برای اتصال قطعات الکترونیکی و اتصالات فلزی ، از یک ماده ی چسبناک استفاده می شود که خمیر فلکس نام دارد .

 15- سیم چین و کف چین

برای بریدن و بیرون آوردن لایه های بیرونی سیم های الکتریکی ، از وسیله ای به نام سیم چین استفاده می کنند و کف چین ، برای جذب قلع از اتصالات الکترونیکی در تعمیرات موبایل به کار می رود .  

 16- لامپ UV

نوعی لامپ است که از اشعه ی فرا بنفش برای انجام برخی عملیات خاص در تعمیرات موبایل استفاده می شود و لامپ UV نام دارد .

 17- بطری تینر

تینر در تعمیرات موبایل ، برای تمیز کردن قطعات فلزی بسیار کاربرد دارد و بطری تینر حاوی الکل یا تینر است .

 18- شابلون 

شابلون ، در واقع به یک الگوی مورد استفاده ای گفته می شود که بر روی قطعات و سطوح مورد نظر قرار می گیرد تا الگوی دقیقی برای انجام عملیات تعمیرات برای تعمیر کاران موبایل فراهم کند . 

خب ما در این مقاله سعی کردیم ، تمام مطالب مورد نیاز درباره ی حرفه ی تعمیرات موبایل را برای شما دوستان عزیز بیان کرده و شما را تا حدود زیادی با حرفه ی تعمیرات موبایل آشنا کنیم .

اگر شما عزیزان  به دنبال یک آموزشگاه معتبر و عالی هستید که شما را به هدف مطلوبتان برساند  ، کافی است فقط یک بار  به ما اعتماد کنید تا شما را به هدف دلخواه تان برسانیم .

پیشنهاد ما به شما دوستان عزیز ، آموزشگاه تعمیرات موبایل سلام است . این آموزشگاه با داشتن بهترین و با تجربه ترین اساتید در زمینه ی تدریس و همچنین مجهز به بهترین  و به روز ترین تجهیزات و لوازم تعمیرات موبایل می باشد که با بیش از 10 سال سابقه ی کاری در زمینه ی آموزش تعمیرات موبایل ، می تواند  بهترین و ایده آل ترین گزینه برای شما عزیزان باشد .

تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ؟

برای شروع کردن تعمیرات موبایل پیشنهاد میشه مقاله تهیه شده را با دقت مطلاعه کنید و سپس تحقیق کنید و بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل را جهت آموزش انتخاب کنید.

چگونه مدرک تعمیرات موبایل بگیریم ؟

برای گرفتن مدرک تعمیرات موبایل ابتدا باید دوره تعمیرات ببینید و بعد در یکی از آموزشگاه های فنی حرفه ای مانند آموزشگاه تعمیرات موبایل سلام امتحان داده و مدرک خود را دریافت کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

۱۱ thoughts on "تعمیرات موبایل چیست و تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ؟"

 1. علی علبدی گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم که تعمیرات موبایل را باید از کجا شروع کنیم
  یعنی بهتر بگم اولین قدم برای یادگیری تعمیرات موبایل چیه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 2. روزبه حاجی گفت:

  خیلی کاملی و جامع بود
  ممنون از تیم محتوایی موبایل سلام که انقدر دقیق و عالی در مورد آموزش تعمیرات موبایل توضیح داده بودند.

 3. مدیر گفت:

  خواهش میکنم روزبه عزیز

 4. مدیر گفت:

  سلام علی عزیز
  قدم اول برای تعمیرات موبایل تحقیق است باید به این نتیجه برسید که قطعا میخواهید شغل تعمیرات موبایل را به عنوان شغل اصلی خودتون انتخاب کنید .

 5. وحید افشاری گفت:

  بی نظیر هستید

 6. داوود شفیعی گفت:

  اکانت اینستا هم دارید؟

 7. ابراهیم خوش نیت گفت:

  آقا نیک نام فوق العادن

 8. علی رضا جمشیدی گفت:

  عاااااااااااالی بود

 9. حبیب غلامی گفت:

  مشاورینتون قابل اعتمادن؟

 10. حسینعلی دهقان گفت:

  متشکرم

 11. قربانعلی صالحی گفت:

  چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 موارد سبد خرید
حساب کاربری من