تعمیرات آیفون و تعمیرات موبایل اپل در موبایل سلام

توضیح کارشناس فنی در مورد تعمیرات آیفون :

10 واقعیت تکان دهنده درباره تعمیرات موبایل آیفون

تعمیرات موبایل اپل با چالش های بسیار زیادی هم برای کاربران و هم برای تعمیرکاران همراه است. درصد کمی از مراکز ارائه دهنده خدمات تعمیرات آیفون این خدمات را با کیفیت جهانی ارائه می نمایند. این موضوع باعث بروز نگرانی هایی برای کاربران شده است. از این گذشته هزینه این تعمیرات و قیمت قطعات جایگزین نیز چالش های پیش روی کاربران در این باره است. با این حال داشتن اطلاعات کاربردی و مفید و خارج از شایعات رایج عمل کردن می تواند راه حلی برای حل بسیاری از چالش های مربوط به این خدمات باشد. در این مقاله با بررسی واقعیت هایی که باید درباره تعمیرات اپل بدانید، سعی داریم تا شما را یک قدم بزرگ به دریافت خدمات با کیفیت تعمیرات آیفون نزدیک کنیم. واقعیت های زیر را درباره تعمیرات موبایل اپل مطالعه کرده و حتما آنها را به ذهن بسپارید.

1- هر قطعه ای اورجینال نیست

به عنوان اولین واقعیتی که درباره تعمیرات موبایل اپل باید به آن اشاره کنیم، لازم دانستیم تا یک واقعیت مهم را با شما در میان بگذاریم. قطعات موبایل در بازار ایران و بازار برخی دیگر از کشورها با کیفیت های مختلفی عرضه می شود. برخی از شرکت ها برای سودجویی اقدام به تولید قطعات مدل های مختلف موبایل اپل کرده و آنها را در دسترس تعمیرکاران قرار می دهند. این قطعات را شما می توانید با نام ها و عناوینی مانند:

 • قطعات های کپی
 • قطعات مشابه اصلی
 • قطعات نزدیک اصلی
 • قطعات کپی

البته ممکن است برخی از فروشندگان این قطعات ابتکار و خلاقیت بیشتری داشته و از نما های دیگری نیز برای آنها استفاده نمایند. واقعیت این است که همه این قطعات کپی بوده و به هیچ وجه کیفیت لازم برای قرار گیری روی موبایل اپل را ندارد. تولید و عرضه این قطعات هیچ دلیلی جز سودجویی نداشته و استفاده تعمیرکار از این قطعات بدون رضایت مشتری خیانتی از سوی وی است. دقت کنید که اگر این قطعات کیفیت لازم را داشتند، خود کمپانی برای بهینه سازی هزینه ها و قیمت موبایل های اپل از آنها استفاده می نمود. از این رو از این واقعیت مهم می توان نتیجه گرفت که هرگز نباید تعمیرات موبایل آیفون خود را حتی به بهانه کاهش هزینه ها، با این قطعات گره بزنید.

قطعه اورجینال

2- نمایندگی تعمیرات اپل در ایران با مجوز قانونی!

یکی دیگر از مواردی که به وفور در میان تبلیغات شرکت های مختلف تعمیرات موبایل اپل شاهد هستیم، اعلام نمایندگی تعمیرات اپل است. درباره این مراکز باید یک واقعیت مهم را با شما در میان بگذاریم. همانطور که می دانید ورود محصولات اپل به کشور ما در حال حاضر قانونی نیست و از این گذشته بسیاری از خدمات این کمپانی برای کاربران ایرانی نیز تحریم است. از این رو هیچ نمایندگی چه برای فروش موبایل های اپل و چه برای تعمیرات آیفون از سوی خود این کمپانی مجوز نداشته و تمام مجوزهای لازم برای ارائه این خدمات از نهادهای رسمی داخلی اخذ می شود. از این رو درباره این تبلیغات باید عرض کنیم که نه اینکه آنها مرکز معتبر تعمیرات آیفون نباشند نه، اما عبارت نمایندگی در این تبلیغات ممکن است کاربران را با این اشتباه روبرو سازد که این مراکز از خود کمپانی مجوز لازم برای این منظور را دارند. از این رو به این مراکز به عنوان مراکز معتبر و دارای مجوزهای داخلی برای تعمیرات آیفون نگاه کنید.

3- تعمیر قطعات موبایل آیفون یا تعویض آنها

واقعیت دیگری که باید در باره تعمیرات موبایل آیفون به آن اشاره کنیم، درباره کیفیت خدماتی است که تعمیرکاران ارائه می نمایند. واقعیت این است که در بسیاری از موارد تعمیرکار بعد از یک معاینه ساده حکم به تعویض قطعات موبایل اپل شما می دهد. در این باره باید متذکر شویم که در بسیاری از مواقع امکان تعمیر قطعه خراب شده وجود دارد و تعمیرکار به دلیل:

 • نداشتن تجربه و تخصص لازم برای تعمیر قطعه مورد نظر
 • کسب سود بیشتر ناشی از فروش قطعات جایگزین
 • کاهش ریسک اشتباه در زمان تعمیرات

و مواردی از این دست این حکم را صادر می نماید. برای رفع این مشکل استفاده از خدمات مراکز معتبر و رسمی تعمیرات موبایل اپل می تواند چاره ساز باشد. این واقعیت را در زمانی که موبایل اپل شما با ایرادی روبرو شد به خاطر داشته باشید.

4- هزینه تعمیرات موبایل اپل و نرخ مصوب اتحادیه

یکی از چالش های بسیار مهم پیش روی کاربران در زمان تعمیرات موبایل آیفون هزینه ها است. هزینه تعمیرات موبایل اپل بر اساس عوامل مختلفی مانند قطعه خراب شده، نرخ رایج در تعمیرات این موبایل و مواردی از این دست تعیین می شود. اما باید شما را با این واقعیت آشنا کنیم که اتحادیه تعمیرکاران هر ساله نرخ های مشخصی را برای خدمات مختلف تعمیرات موبایل تعیین می نماید که تعمیرکاران نیز موظف به اجرای این موارد در زمان ارائه خدمات هستند. البته ذکر این نکته ضروری است که در تعیین این نرخ معمولا تجربه و تخصص تعمیرکار لحاظ نمی شود. از این ور است که تعمیرکاران بر اساس کیفیت و تجربه کاری خود نرخ های متفاوتی برای این منظور در نظر می گیرند. با این حال استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات آیفون که مشتریان زیادی داشته و اعتبار بالایی داشته باشد، می تواند کاربران را به نرخ مصوب اتحادیه برای تعمیرات موبایل اپل نزدیک نماید.

5- تعمیرات موبایل آیفون در محل و منزل

همچنین خدمات تعمیرات موبایل اپل در محل و منزل خدمات و تبلیغات دیگری است که امروزه از سوی شرکت ها و مراکز مختلف تعمیرات اپل به وفور شاهد معرفی آن هستیم. درباره این مورد نیز باید این واقعیت را به شما یادآوری نماییم که تعمیرکار این مراکز قرار نیست در منزل و در حضور شما این خدمات را اجرا نماید. واقعیت این است که جز خدمات تعمیرات نرم افزاری و مواردی بسیار اندک و محدود از تعمیرات سخت افزاری را می توان در محل و منزل ارائه نمود و در اکثریت مواقع امکان حضور تعمیرکار با تجهیزات لازم در محل  و منزل کاربر وجود ندارد. از این ور این شرکت ها موبایل کاربران را در منزل تحویل گرفته  و به دفتر نمایندگی ارجاع می دهند. البته شرکت های معتبر و با سابقه مسئولیت نقل و انتقال موبایل را برای کاربران خود انجام می دهند.

6- خرابی های رایج موبایل اپل

کاربرانی که از موبایل های اپل استفاده می نمایند، لازم است تا با خرابی ها و ایرادات رایج این موبایل ها نیز آشنا شوند. این مهم باعث می شود تا دقت بیشتری در رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از این ایرادات انجام داده و از این گذشته از تعمیرکاران حرفه ای برای تعمیرات موبایل آیفون خود نیز استفاده نمایند. به صورت معمول رایج ترین خرابی ها و ایرادات موبایل های اپل که کاربران بیشتر از بقیه برای آنها به نمایندگی تعمیرات اپل مراجعه می نمایند، به شرح زیر است:

 • شکستن و خراب شدن تاچ ال سی دی موبایل های آیفون
 • خراب شدن و از بین رفتن کیفیت باتری موبایل های اپل
 • خراب شدن اسپیکر صدا و مکالمه موبایل های اپل
 • خراب شدن سوکت شارژ موبایل آیفون
 • شکستن لنز دوربین موبایل آیفون

البته ایرادات دیگری مانند خراب شدن برد آیفون، کم شدن آنتن دهی، شکستن قاب و مواردی از این دست نیز در رتبه های بعدی این خدمات قرار می گیرند.

تعمیرات آیفون

7- ایراداتی که با چند ترفند ساده برطرف می شوند

تعمیرات موبایل اپل در قسمت سخت افزاری گاها می تواند بسیار پیچیده باشد. این تعمیرات حتی نیاز به تجربه و تخصص و تجهیزات بسیار پیشرفته نیز خواهد داشت. اما در برخی مواقع ایرادات بروز کرده در این موبایل ها تنها با چند ترفند ساده نرم افزاری قابل رفع هستند. کاربران به دلیل نا آگاهی این موارد را به تعمیرکار ارجاع داده و مجبور به پرداخت هزینه ای برای این خدمات نیز می شوند. هر چند انصاف تعمیرکار در این مواقع بسیار مهم است، اما بهتر است در صورت بروز ایراد در موبایل اپل خود کمی درباره آن اطلاعات کسب کنید. برای این منظور می توانید از مقالات آموزشی موجود در سایت های اینترنتی مانند موبایل سلام استفاده نمایید.

8- گارانتی تعمیرات آیفون

گارانتی خدمات دیگری است که برای تعمیرات اپل در اختیار کاربران قرار می گیرد. شرکت های معتبر این خدمات را برای کاربران خود فراهم آورده اند. این خدمات واقعیت داشته و می توانید از این مزیت برای راحت کردن خیال خود از بابت کیفیت خدمات استفاده کنید.

9- کیفیت موبایل بعد از تعمیرات اپل

شایع است که کیفیت موبایل بعد از ارائه خدمات تعمیرات موبایل آیفون کاهش یافته و کاربر دیگر مانند قبل نمی تواند از موبایل خود استفاده کند. در صورت:

 • استفاده از قطعات غیر اورجینال
 • سپردن موبایل برای تعمیر به مراکز نامعتبر
 • نداشتن تجربه کافی تعمیرکار

این مهم می تواند واقعیت داشته باشد. اما در صورت دقت در انتخاب نمایندگی تعمیرات آیفون چنین چیزی واقعیت نخواهد داشت.لازم به ذکر است برای آموزش تعمیرات موبایل میتوانید در آموزشگاه تعمیرات موبایل سلام ثبت نام کنید.

ال سی دی شکسته ایفون

10- طول عمر موبایل بعد از تعمیرات آیفون

طول عمر موبایل ال نیز بعد از تعمیرات این گوشی تحت تاثیر واقعیت قبلی است. اگر موارد و نکات ارائه شده در بند قبل را رعایت نکنید، این موضوع می تواند باعث کاهش طول عمر موبایل گران قیمت شما نیز شود.

در انتها باید بدانید ...

خدمات تعمیرات اپل حرفه ای کاملا تخصصی است که نیاز به موارد مختلفی دارد. اصلی ترین نیازمندی های این خدمات:

 • داشتن تجهیزات مدرن و پیشرفته تعمیر موبایل
 • در دسترس بودن قطعات اورجینال موبایل اپل
 • تجربه و تخصص بالا در زمینه تعمیرات آیفون

هستند. در صورتی که هر یک از این موارد در دسترس نباشد، استفاده از این خدمات معقول نبوده وتعمیرکار نمی تواند کیفیت لازم را برای شما عرضه دارد. از این رو در این مواقع بهتر است به دنبال مراکز معتبر ارائه دهنده این خدمات باشید.

مقالات تعمیرات آیفون

تاریخ انقضای تعمیرات اپل

اپل در اواخر سال 2018 یک شگفتانه بزرگ را به دنیای تکنولوژی و فناوری معرفی کرد. شگفتان های که زمام داران تعمیرات اپل و سایر اسمارت فون های امروزی را