ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

02177615826

support@mobilesalam.com

بازار کار تعمیرات موبایل

درآمد شغل تعمیرات موبایل و بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است ؟

شاید یکی از دغدغه های ذهنی شما دوستان عزیز ، این سئوال باشد که درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است ؟

همراهان گرامی ، در این مقاله سعی داریم به صورت مفصل و جامع درباره ی درآمد شغل تعمیرات موبایل ، بازار کار آن ، آینده ی شغلی ، میزان داشتن سرمایه مورد نیاز ، حقوق و دستمزد تعمیرات موبایل ، میزان درآمد در ایران و در کشور های دیگر ، میزان سود دهی آن ، تاثیرات تکنولوژی در آینده ی شغلی آن و هر آن چه که لازم است درباره ی درآمد و بازار کار تعمیرات موبایل بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد .

در پاسخ به این سئوال که درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است ، باید گفت که به دلیل این که جهان  همواره به سمت رشد و پیشرفت تکنولوژی است و انسان ها همواره به دنبال سریع ترین و آسان ترین راه حل برای رفع نیاز های خود هستند ، این موضوع موجب وابستگی بیشتر افراد به تکنولوژی شده است .

یکی از تکنولوژی های جدید در عصر حاضر ، که به شدت زندگی افراد را تحت تاثیر خود قرار داده است موبایل های هوشمند می باشند . در حال حاضر ، خرید و فروش تلفن های همراه هر ساله در همه جای دنیا رو به افزایش می باشد .

همان طور که می دانید ، با گذشت زمان موبایل های هوشمند با زندگی روزانه ی افراد به شدت گره خورده است و با ورود آن به زندگی افراد انجام بسیاری از کار ها را برای ما آسان کرده است . روزانه موبایل های هوشمند با انواع مدل ها و برند های مختلف  و جدیدی روانه ی  بازار می شوند که هر کدام از آن ها قابلیت ها و ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را دارند .

در گذشته ، تلفن همراه ها فقط برای برقراری تماس و ارسال پیامک مورد استفاده ی افراد قرار می گرفت . اما امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی موبایل های هوشمند ، افراد تمام کار های کوچک و بزرگ خود را با استفاده از موبایل های هوشمند خود انجام می دهند .

  رشد و پیشرفت تکنولوژی تلفن های همراه به گونه ای شده است که ، دیگر تمام افراد  کار های ضروری روزانه شان مانند : خرید و فروش ، سفارشات کالا و خدمات ، عملیات و تراکنش های بانکی از قبیل نقل و انتقال پول ، پرداخت وام ، قبض ، خرید شارژ ، استفاده از ( اینترنت ، شبکه های اجتماعی ، اپلیکیشن های کاربردی و مختلف ، نرم افزار های ماکروسافت ) ، تبلیغات ، کار و همچنین بسیاری از فعالیت های دیگرشان را با استفاده از موبایل های هوشمند انجام می دهند .

با افزودن قابلیت نصب شدن برنامه های نرم افزاری مختلف بر روی موبایل های هوشمند ، آن را به یک وسیله پر کاربرد برای افراد تبدیل کرده است و دیگر افراد نه تنها برای سرگرمی و سپری کردن وقت خود از آن استفاده می کنند ، بلکه برای انجام خرید ، فروش ، تبلیغات ، کارهای بانکی و بسیاری از کارهای دیگر از موبایل های هوشمند امروزی استفاده می کنند و از آن جایی که برنامه های نرم افزاری مختلف و پرکاربردی بر روی آن ها نصب می شود تا افراد بتوانند به آسانی کارهای خود را انجام دهند ، از مهم ترین قابلیت های این موبایل های هوشمند امروزی می باشد که افراد  پیوسته با آن سر و کار دارند .

 به همین دلیل ، امروزه نیازهای افراد به تلفن های همراه روز به روز بیشتر می شود . افراد هر روز بیشتر به این تکنولوژی گوشی های هوشمند وابسته تر می شوند و تقاضا برای خرید موبایل های هوشمند نیز بیشتر می شود . هر چه تقاضا برای خرید تلفن های همراه افزایش پیدا کند ، میزان تقاضا برای خدمات تعمیرات موبایل های هوشمند نیز قطعا افزایش خواهد یافت .

در حال حاضر نیز ، موبایل های هوشمند امروزی با توجه به قابلیت های خاص و پیشرفته ای که دارند ، به مرور زمان امکان دارد مانند روز های اولیه به درستی کار نکنند . از این رو می توان گفت ، به دلیل استفاده ی روز افزون افراد از گوشی های هوشمند ، امکان ایجاد مشکل و خرابی تلفن های همراه نیز همواره رو به افزایش می باشد و به همین دلیل نیاز به خدمات تعمیرات موبایل نیز بیشتر خواهد شد .

البته ما در مقاله های بعدی در مورد موضوع این که ، تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ، به طور مفصل توضیح داده و آن را مورد بررسی قرار داده ایم .

بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است ؟

در پاسخ به این سئوال که ، بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است ؟

می توان گفت ، در واقع بازار کار تعمیرات موبایل به تمام فعالیت های مربوط به تعمیر و نگهداری موبایل های هوشمند گفته می شود و این بازار یکی از بزرگ ترین صنایع فناوری اطلاعات در جهان محسوب می شود که با افزایش روزانه استفاده از موبایل های هوشمند از رشد قابل توجهی برخوردار است .

امروزه بازار کار تعمیرات موبایل ، به یکی از پر رونق ترین و پویا ترین بازار های شغلی در سطح جهان در حوزه تکنولوژی و فناوری شناخته می شود .

دلایل زیادی می توان برای آن ارائه کرد که مهم ترین آن ، داشتن بازاری رو به رشد است . با رشد و پیشرفت  روز افزون فناوری و تکنولوژی و استفاده ی زیاد و مکرر افراد از موبایل های هوشمند ، نیاز برای خدمات تعمیرات موبایل نیز روز به روز بیشتر می شود. از این رو ، فرصت های شغلی زیادی برای افراد به وجود می آید و تعمیرکاران موبایل می توانند به درآمد های بالایی دست یابند .

صنعت تعمیرات موبایل همواره در حال رشد است و آینده  بسیار روشنی را در پی خواهد داشت . البته عواملی وجود دارند که در رونق بازار کار تعمیرات موبایل نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند که این عوامل عبارت اند از :

1- رشد صنعت موبایل های هوشمند

2- پیشرفته بودن  و پیچیدگی فنی موبایل های هوشمند

3- وجود رقابت بین مدل ها و برند های مختلف موبایل های هوشمند

4- نوآوری و به روز رسانی مداوم انواع مدل ها و برند های مختلف موبایل های هوشمند

5- توسعه یافتن بخش خدمات پس از فروش  

باید گفت ، هر شغلی که با تکنولوژی بیشتر سر و کار داشته  باشد ، قطعا در آینده بازار کار عالی خواهد داشت و طرفداران زیادی را به سوی خود جذب خواهد کرد .

با توجه به استفاده ی روزانه ی افراد از موبایل های هوشمند و این که در روز بیشتر وقت خود را صرف استفاده از موبایل های هوشمند خود می کنند ، نمی توان گفت که این گوشی های هوشمند مانند روز اول سالم باقی می مانند و به درستی کار می کنند . با گذشت زمان ، امکان خرابی قطعات مختلف موبایل های هوشمند مانند : باتری ، دوربین ، بلندگو و سایر قطعات دیگر آن ها وجود دارد .

البته در بعضی از مواقع ، به دلیل به وجود آمدن اتفاقاتی  مانند : افتادن موبایل بر روی زمین ، اصابت کردن جسمی سفت  و سخت به موبایل و اتفاقات دیگری از این قبیل ، موجب صدمه دیدن صفحه ی موبایل ، تاچ و ال سی دی و دیگر قطعات موبایل می شوند و بروز همچین عواملی ارتباطی به گذر زمان ندارند .

از سوی دیگر نیز ، به دلیل شرایط اقتصادی موجود در کشور و با وجود تحریم ها ، قیمت های موبایل های هوشمند افزایش چند برابری داشته است و بسیاری از افراد در صورت خرابی موبایل های هوشمند خود ، به دلیل این که  قدرت خرید موبایل جدید را ندارند ، ترجیح می دهند موبایل های هوشمند خود را به جای تعویض ، تعمیر کنند . ازاین رو ، نیاز افراد به خدمات تعمیرات موبایل روز به روز درحال افزایش می باشد .

افزایش نیاز افراد به خدمات تعمیرات موبایل  ، موجب شده است که افرادی که به مشاغل و حرفه های فنی علاقه دارند جذب شغل تعمیرات موبایل شوند . و همچنین به دلیل این که این شغل همواره با تکنولوژی در ارتباط است ، بازار کار تعمیرات موبایل  در آینده رشد بسیار چشمگیری خواهد داشت .

در حال حاضر ، تعمیر کاران موبایل با وجود تقاضای بالا و نیاز بالا به خدمات تعمیرات موبایل از فرصت های شغلی بسیار خوبی برخوردار هستند و اگر دارای دانش تخصصی و مهارت های فنی به روز باشند ، می توانند به موفقییت های چشمگیری در این شغل دست یابند و همچنین با پیشرفته شدن ساختار موبایل های هوشمند و نیاز به داشتن مهارت های فنی در زمینه ی تعمیرات موبایل ها ، تعمیرکاران با داشتن دانش تخصصی و مهارت های فنی لازم می توانند به عنوان متخصص مورد تقاضا قرار بگیرند و به درآمد های کلانی دست پیدا کنند .

 در نتیجه می توان گفت ، معرفی شغل تعمیرات موبایل می تواند  در آینده افراد زیادی را به سوی خود جذب کند و بازار کار تعمیرات موبایل بسیار عالی و پر بازده خواهد بود و به لیست مشاغل پر درآمد افزوده شود .

میزان تقاضا و بازار کار برای شغل تعمیرات موبایل در ایران و در سایر کشور های جهان چگونه می باشد ؟

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در ذهن بسیاری از افراد علاقه مند ممکن است به وجود بیاید ، میزان تقاضا و اوضاع بازار کار شغل تعمیرات موبایل در ایران و دیگر کشورهای جهان می باشد که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم .   

عوامل زیادی در بازار کار و میزان تقاضا برای شغل تعمیرات موبایل در ایران و سایر کشور ها تاثیر گذارند  . در حال حاضر ، با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی در صنعت تعمیرات موبایل و همچنین استفاده ی مکرر و زیاد افراد دنیا از موبایل های هوشمند ، بازار کار شغل تعمیرات موبایل به یک بازار پویا و پر رونق در ایران و در سراسر جهان تبدیل شده است .

در ایران نیز ،  با افزایش تعداد کاربران استفاده کننده از موبایل های هوشمند  و همچنین با وجود نرخ بالای تورم و افزایش قیمت موبایل های هوشمند ، خدمات تعمیرات موبایل از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و بازار کار رو به رشدی  دارد و در آینده نیاز به تعمیر کاران موبایل افزایش خواهد یافت .

 به تازگی ، سازمان فنی حرفه ای کشور آماری را منتشر کرده است که نشان می دهد در سال های اخیر تعداد افرادی که وارد شغل تعمیرات موبایل شده اند ، به چندین هزار نفر رسیده است که این آمار ها نشان دهنده ی پویا بودن و پر رونق بودن  بازار کار تعمیرات موبایل است .

اما این موضوع فقط به کشور ما محدود نمی شود . با افزایش تعداد کاربران استفاده کننده از موبایل های هوشمند در سراسر جهان ، نیاز به تعمیرکاران موبایل یک نیاز جهانی محسوب می شود .

براساس آمار های منتشر شده از سوی کشور های اروپایی و آمریکایی ، از آن جایی که استفاده از تکنولوژی در این کشور ها بسیار رایج می باشد ، در سال های اخیر تولید و فروش موبایل های هوشمند در این کشور ها  به طرز قابل توجهی رو به افزایش بوده است .

 این افزایش فروش نشان می دهد ، بازار کار تعمیرات موبایل برای تعمیر کاران بسیار پر رونق و پر سود می باشد و روز به روز به میزان تقاضا برای خدمات تعمیرات موبایل در آینده بیشتر می شود و ممکن است در این کشورها رقابت بیشتری برای ورود به این حرفه وجود داشته باشد . اما در کل ، این شغل از جذابیت و محبوبیت زیادی میان افراد برخوردار می باشد و افراد زیادی را به سوی خود جذب کرده است .

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است ؟

این که تعمیرات موبایل چقدر درآمد دارد ، سئوالی است که نمی توان پاسخ دقیقی برای آن بیان کرد .

  زیرا میزان داشتن درآمد در این شغل را خودتان تعیین می کنید و کاملا بستگی به شرایط خودتان دارد .

 شغل تعمیرات موبایل به دلیل این که جز مشاغل آزاد محسوب می شود ، درآمد مشخص و معینی نمی توان برای آن تعیین کرد .

البته عوامل مختلفی در میزان درآمد تان نقش بسیار مهمی دارند . که به چند مورد از مهم ترین و اثر گذارترین آن ها اشاره می کنیم .  

1 – میزان حرفه ای بودن و تخصص داشتن در کار 

حرفه ای بودن و تخصصی بودن در شغل تان ، می تواند نقش پر رنگی در میزان درآمد تان داشته باشد. به زبان ساده تر ، می توانیم بگوییم که  در شغل خود متخصص و بهترین باشید. هر چقدر در شغل خود خبره تر و وارد تر باشید ، درآمد بالایی می توانید داشته باشید. دلیل آن  هم مشخص است به عنوان مثال، هنگامی که  گوشی مان دچار مشکل یا خرابی می شود ،  تعمیر آن را به فردی می سپاریم که در این حوزه حرفه ای و متخصص است ، نه به فردی که تازه وارد این حرفه شده و تازه کار است و تخصصی ندارد .

مطلب مرتبط  آموزش صفر تا 100 تعمیرات موبایل

2 – میزان داشتن تجربه لازم و مهارت کافی در کار

بارها به این موضوع  پرداخته ایم، که به دست آوردن تجربه لازم و مهارت کافی در هر شغلی ، باعث رشد و پیشرفت در آن شغل می شود . به دست آوردن تجربه لازم و کسب مهارت کافی زمان بر است و به مرور زمان به دست می آید. اما هرچه تجربه و مهارت بالایی در تشخیص و شناسایی عیب گوشی های موبایل و رفع آن ها داشته باشید، تاثیر بسزایی در میزان درآمدتان خواهد داشت.

3 – به روز بودن دانش و اطلاعات و مهارت های مورد نیاز تعمیرات موبایل 

همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید باشید و دانش و مهارت خود را به روز کنید این موضوع بسیار مهم است. به دلیل این که تکنولوژی همواره به سمت رشد و پیشرفت می باشد و شما هم باید همیشه درحال یادگیری و آموزش باشید تا بتوانید در تمام مواقع ، مشکلات دستگاه های موبایل را شناسایی کرده و آن ها را برطرف نمایید. این عامل  می تواند در میزان درآمدتان تاثیرگذار باشد.

4 – موقعیت مکانی محل کسب و کارتان

 موقعیت مکانی محل کسب و کارتان یکی دیگر از مواردی است ، که در میزان کسب درآمدتان نقش مهمی دارد. به دلیل این که ، اگر محل کسب و کارتان در مکان های شلوغ و پر تردد و پر رفت و آمد قرار داشته باشد ، احتمال دیده شدنتان بیشتر است و می توانید مشتری های زیادی را به خود جذب کنید و همین دلیل باعث افزایش درآمد می شود.

5 – میزان ساعات کاریتان

خب این موضوع کاملا واضح است ، که هر چقدر ساعات کاری تان  بیشتر باشد ، جذب مشتری بیشتر است. به عنوان مثال ، هنگامی که مغازه ای از ساعات اولیه صبح تا پاسی از شب باز باشد ، تقریبا هیچ مشتری ای را از دست نمی دهد و در هر زمانی پاسخ گو و آماده خدمت است و این موضوع می تواند باعث افزایش درآمد شود.

6 – میزان تعامل و ارتباط داشتن با مشتریان

این که چگونه با مشتری تعامل و ارتباط داشته باشید، بسیار موضوع با اهمیتی  است. شناخت انواع نیازها و خواسته های مشتری از ما ، احترام گذاشتن به مشتری ، وقت لازم و کافی گذاشتن برای هر مشتری ، نوع رفتار و برخورد مان با مشتری ، نحوه ی صحبت کردن مان با مشتری ، داشتن صبر و حوصله درپاسخ گویی به سئوالات مشتریان و رفع خواسته هایشان  و تلاش برای کسب رضایت مشتری و غیره …بسیار حائز اهمیت می باشد و باعث جلب رضایت مشتریان می شود .از این رو تاثیر بسیاری در میزان درآمد خواهد داشت.

7 – جلب توجه و کسب رضایت مشتریان

همیشه به دنبال جلب توجه و کسب رضایت مشتریان باشید. در واقع مهم ترین اولویت کار شما ، باید کسب رضایت مشتریان باشد و همیشه مشتری خود را راضی نگه دارید . سعی کنید کارها و خدماتتان را به بهترین و با کیفیت ترین شکل ممکن انجام دهید و در همه حال رضایت مشتری را در نظر بگیرید . هنگامی که کارتان را به صورت حرفه ای و تخصصی و باکیفیت و به بهترین شکل ممکن انجام دهید ، موجب جذب و رضایت مشتریان می شود و باعث می شود مشتری کیفیت کارمان را برای افراد دیگر تعریف کند و ما را به افراد دیگری معرفی نماید . و این خود باعث ، افزایش مشتری و در نتیجه افزایش درآمد خواهد شد .

8 – میزان تعداد مشتریان 

هر چقدر تعداد مشتریان بیشتری را به سوی خود جذب کرده و داشته باشید ، قطعا درآمد بیشتری کسب خواهید کرد .

9 – نوع مشکلات در موبایل های هوشمند 

نوع مشکلات در موبایل های هوشمند می تواند در میزان هزینه ی تعمیرات آن ها نقش مهمی داشته باشد . در واقع ، هزینه تعمیرات موبایل های هوشمند بستگی به نوع مشکلات آن ها  دارد . برخی از مشکلات موبایل های هوشمند مانند : تعویض ال سی دی موبایل ، تعویض باتری موبایل به دلیل سهولت در رفع مشکل و زمان بر نبودن آن هزینه ی تعمیراتی کمتری دارد و برخی از مشکلات مانند : تعمیر برد موبایل ، تعمیر مدار آنتن موبایل به دلیل پیچیدگی و دشوار بودن و زمان بر بودن در تعمیرات آن هزینه ی تعمیراتی بیشتری خواهد داشت . زیرا این مشکلات زمان و وقت زیادی را برای تعمیرات از تعمیرکار موبایل می گیرد .

10 – میزان تعداد سفارشات برای تعمیرات 

هر چقدر که میزان تعداد سفارشات برای  تعمیرات موبایل بیشتر باشد ، میزان درآمد نیز بیشتر خواهد بود . در واقع ، اگر تعمیرکاران تعداد سفارشات  بیشتری برای تعمیرات داشته باشند قطعا هزینه های تعمیراتی آن ها نیز بیشتر می شود  و در افزایش میزان درآمد آن ها تاثیر خواهد گذاشت  .

11 – میزان تبلیغات

تبلیغات ، در دیده شدن و شناخته شدن کسب و کارتان نقش زیادی دارد. و روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد . البته این موضوع  ناگفته نماند ، که تبلیغات می تواند برای شما هزینه بر باشد و بستگی به نوع تبلیغ و میزان بودجه شما دارد .  شما می توانید ، با تبلیغات در رسانه های مختلف ، کانال ها ، شبکه های اجتماعی و رسانه های دیگر به تبلیغ کسب و کارتان بپردازید . و باعث دیده شدن و شناخته شدن کسب وکارتان شوید . و به مرور زمان می توانید ، باعث جذب و افزایش  میزان مشتری شوید که قطعا در میزان درآمدتان نقش مهمی دارد.

12 – سرعت داشتن در ارائه ی خدمات

این که کارها و خدماتتان را به بهترین شکل  و سریع ترین زمان ممکن به انجام برسانید ، عالی است . به موقع و سر وقت بودن و خوش قول بودن در انجام کارها و ارائه ی خدمات و  تحویل به موقع آن ها، از فاکتور های بسیار مهمی است که همیشه مورد توجه مشتریان بوده و می باشد. از این رو ، باعث جذب و کسب رضایت مشتری و همچنین افزایش درآمدتان می شود . اما این نکته را فراموش نکنید ، که اصل بر داشتن کیفیت است و اولویت شما در کارتان باید کیفیت و رضایت مشتریان باشد و هیچ وقت ، کیفیت را فدای زمان و سرعت انجام کار نکنید.

13 – ارائه دادن خدمات اضافی

 این که ، همیشه محدود به انجام یک کار مشخص و معین نباشید  و خدمات اضافی دیگری هم مانند: خرید و فروش گوشی های موبایل ، خرید و فروش لوازم جانبی گوشی های موبایل ، خرید و فروش قطعات گوشی های موبایل و غیره …ارائه دهید ، تا مشتریان با دریافت خدمات دیگرجذب ما شوند و این گونه درآمد خود را افزایش دهید .

14 – داشتن هزینه های مناسب

این که شما در قبال انجام کارها و ارائه ی خدمات به مشتریان ، هزینه های مناسب ومعقول و منصفانه ای پیشنهاد دهید و داشته باشید . همین امر ، موجب اعتماد و کسب رضایت مشتریان خواهد شد و به سوی ما جذب می شوند که این خود می تواند تاثیر ویژه ای درمیزان درآمدتان داشته باشد .

این عواملی که در بالا ذکر شد ، بیشترین نقش را در میزان درآمدتان ایفا می کنند .  اما آن  چه که شما باید بدانید و بسیار حائز اهمیت می باشد ، این است که باید در شغل خود بهترین و متخصص ترین باشید.  هر چقدر در کار خود متخصص تر ، حرفه ای تر و مسلط تر باشید اعتماد و رضایت مشتریان خود را جلب کرده  و قطعا در میزان درآمدتان تاثیر فوق العاده ای خواهد  گذاشت .

اگر شما دوستان عزیز قصد دارید وارد حرفه ی شغل تعمیرات موبایل شوید ، آموزش رایگان تعمیرات موبایل ، یک فرصت عالی و مناسب برای شما عزیزان است که بیشتر با این حرفه آشنا شوید و شرایط یادگیری این حرفه برای شما آسان تر شود .

حقوق تعمیر موبایل

همان طور که در بخش های بالا صحبت کردیم ، حقوق تعمیرات موبایل  کاملا بستگی به کیفیت  کارتان و تخصص شما دارد .  و می تواند از ماهی 12 تا 60 میلیون تومان درآمد  داشته باشد .

در واقع ، در شغل تعمیرات موبایل افراد بر اساس میزان کارایی و تعداد تعمیراتی که انجام می دهند ، حقوق دریافت می کنند و حقوق ثابتی ندارند  و درآمد تعمیر کاران موبایل به میزان تعداد سفارشات تعمیرات و هزینه های ارائه شده برای هر تعمیر بستگی دارد . البته تعمیر کارانی نیز وجود دارند که با فعالیت در شرکت های تعمیراتی موبایل حقوق ثابت دریافت می کنند که آن هم بستگی به شرایط  شغلی آن ها دارد و معمولا بستگی به تعداد ساعات کاری  و تعداد سفارشات تعمیراتی آن ها دارد .

اما در کل ، نمی توان حقوق ثابتی را برای آن در نظر گرفت و میزان حقوق تعمیرکاران موبایل بستگی  به کارایی و تعداد سفارشات تعمیراتی آن ها خواهد داشت و هر چقدر تعداد سفارشات تعمیراتی بیشتری داشته باشند ، قطعا حقوق تعمیر موبایل نیز بیشتر خواهد بود .  

حقوق ماهیانه تعمیرات موبایل

همان گونه که در بخش های بالا به آن اشاره کردیم ، میزان تعداد سفارشات تعمیراتی و هزینه های ارائه شده برای هر تعمیر در هر ماه ، میزان حقوق ماهیانه ی تعمیرات موبایل را مشخص می کند و حقوق تابثی برای این شغل وجود ندارد .

حقوق ماهیانه تعمیرات موبایل ، بر اساس تعداد سفارشات تعمیراتی و میزان توانمندی تعمیر کار موبایل در جذب تعداد بالای مشتریان و هزینه های ارائه شده برای هر تعمیر و شرایط بازار کار آن  بستگی دارد و می تواند برای هر فردی میزان درآمد متفاوتی داشته باشد . 

میزان کیفیت کار شما میزان درآمد شما را تعیین می کند . حقوق ماهیانه تعمیرات موبایل بین 12 تا 60 میلیون تومان می باشد که این درآمد کاملا به کیفیت و تخصص و تسلط شما در کارتان بستگی دارد . هر چقدر در این حوزه تخصص بالایی داشته باشید ، قطعا میزان درآمد و تعداد مشتریانتان بیشتر خواهد بود .

بازار کار تعمیرات موبایل

تعمیر موبایل شغل پر درآمد

همان طور که می دانید ، یکی از مهم ترین ملاک ها در انتخاب شغل ، برای هر فردی ، میزان درآمد آن شغل می باشد که بسیار حائز اهمیت است .

کسب و کار تعمیرات موبایل از مزیت های زیادی برخوردار می باشد که از مهم ترین مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- قابلیت رشد و توسعه بالا

2- ایجاد درآمد زایی پایدار

3- ایجاد اشتغال زایی

4- کسب درآمد از طریق خدمات پس از فروش  

شغل تعمیرات موبایل جزء مشاغل آزاد محسوب می شود . از این رو، به دلیل این که مشاغل آزاد درآمد مشخص و معینی ندارند ، می توان گفت که شغل تعمیرات موبایل هم درآمد مشخص و معینی ندارد .

تعمیر موبایل ، به چند دلیل می تواند شغل پر درآمد برای افراد باشد .

1- وجود تقاضای بالا  

با افزایش تعداد موبایل های هوشمند و استفاده ی طولانی مدت از آن ها ، مشکلات فنی این موبایل ها نیز بیشتر می شود و خدمات به تعمیرات موبایل یک نیاز مهم برای افراد جامعه می باشد.

2- توانایی تعمیرکار در انجام هر نوع تعمیرات

 تعمیر کاران می توانند با کسب دانش و مهارت های فنی و تخصصی و همچنین با به دست آوردن تجربه لازم در این حرفه ، تمامی انواع مشکلات پیچیده و فنی موبایل های هوشمند را رفع کنند و درآمد های بالایی برای خود کسب کنند .

3- هزینه ی بالای برخی از تعمیرات  

برخی از تعمیرات موبایل مانند تعمیر برد موبایل ، تعمیر مدار آنتن موبایل از هزینه های بالایی برخوردار هستند که درآمد های خوبی برای تعمیرکاران می تواند داشته باشد .

در نتیجه می توان گفت ، با وجود تقاضای بالا در خدمات تعمیرات موبایل و توانایی بالای تعمیر کار موبایل در انجام هر گونه تعمیرات و هزینه های بالای برخی از تعمیرات ، تعمیر موبایل شغل پردرآمدی می تواند برای افراد  باشد . و مانند بسیاری از مشاغل دیگر، میزان درآمد آن به عوامل زیادی بستگی دارد  که  به چند مورد از مهم ترین آن ها در بخش های بالا به آن اشاره کرده و مفصل در مورد آن ها توضیح دادیم .

اما این را بدانید ، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه زیادی کرد این است که همیشه مهارت ، تجربه ، تخصص و کیفیت کارتان را افزایش دهید و دانش و مهارت خود را به روز کنید . زیرا رعایت کردن همین موضوع ، تاثیر قابل توجه ای در میزان درآمد تان خواهد داشت و باعث اعتماد و جلب رضایت مشتریانتان می شود .

مطلب مرتبط  تعمیرات موبایل چیست و تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم ؟

همیشه سعی کنید در این حوزه منحصر به فرد باشید و با یادگیری یک شاخه ی خاص در این حوزه مانند ، یادگیری آموزش تعمیرات موبایل اپل ، مشتریان زیادی را به سوی خود جذب کنید . البته ما در مقاله های بعدی به  طور جامع در مورد آن ها صحبت خواهیم نمود .  

دستمزد تعمیرات موبایل

دستمزد تعمیرات موبایل برای هر فردی که در حوزه تعمیرات موبایل مشغول به فعالیت می باشد ، می تواند متفاوت باشد و به  تعداد شفارشات ، نوع تعمیرات ، هزینه های ارائه شده در ازای هر تعمیر ، شرایط بازار کار ، میزان داشتن  تخصص  و توانمندی تعمیرکار موبایل بستگی دارد .

از آن جایی که تعمیرات در موبایل های هوشمند متفاوت است ، دستمزد برای تعمیرات موبایل می تواند متغیر باشد  و نوع مشکلات  ایجاد شده در موبایل و نوع مدل موبایل های هوشمند و هزینه ی تعویض قطعات مورد نیاز آن در میزان دستمزد تعمیرات موبایل قطعا تاثیر گذار خواهد بود .

 دستمزد تعمیرات موبایل کاملا بستگی به شرایط  و موقعیت کاری شما  دارد .

 به این منظور که ، اگر شما  در جایی میزی اجاره کرده  باشید یا مغازه ای را اجاره کرده و در آن مشغول  به  کار شوید ،  صد در صد  دستمزد تعمیرات موبایل  برای خود  تعمیرکار موبایل می باشد . اما اگر در شرکتی یا مغازه ای به  صورت درصدی فعالیت کنید ، معمولا 50 درصد دستمزد تعمیرات موبایل  برای  خود تعمیرکار موبایل  می باشد و 50 درصد دستمزد  باقی  آن ، برای شرکت  یا مغازه ای است  که  در آن فعالیت می کنید .

لیست دستمزد تعمیرات موبایل

همان طور که بار ها به آن اشاره شده است ، با توجه به نوع تعمیرات و شرایط بازار کار و میزان داشتن تخصص و تجربه ی تعمیر کار در این حوزه  ، لیست دستمزد تعمیرات موبایل می تواند متفاوت باشد .

به این منظور که ، تعمیرات هر کدام از بخش های مختلف موبایل های هوشمند هزینه و دستمزد متفاوتی دارند . ضمن این که نوع مدل دستگاه نیز اهمیت زیادی دارد . به عنوان مثال ، برای دستمزد تعمیرات نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری موبایل های هوشمند قیمت های  مختلفی لحاظ  شده است و یا برای  تعمیرات قطعات و تعویض آن ها قطعا هزینه ی دستمزد بالایی تعیین شده است . البته این نکته را در نظر داشته باشید که ، نوع مدل دستگاه نیز در میزان دستمزد تعمیرات موبایل بسیار تاثیر گذار خواهد بود و هر چه مدل دستگاه  بالاتر باشد میزان دستمزد برای تعمیرات آن نیز بالاتر خواهد بود .

لیست دستمزد تعمیرات موبایل برای افرادی  که  در این حوزه مشغول به فعالیت هستند می تواند متفاوت باشد . در واقع ، هر چقدر  تخصص و مهارت بیشتری در این حرفه داشته باشید  و کیفیت کارتان بالاتر باشد  قطعا میزان دستمزد بالایی دریافت خواهید کرد .

 اگر در این حوزه به صورت حرفه ای فعالیت کنید ، می توانید با  تعمیر کردن یک قطعه ی خاص موبایل های هوشمند ، دستمزد  چهار پنج  میلیونی در یک روز داشته باشید . پس مهارت ، کیفیت  و تخصص بالا در کار موجب افزایش دستمزد تعمیرات موبایل می شود .

آیا تعمیرات موبایل سود دارد ؟

در پاسخ به این سئوال که ، آیا تعمیرات موبایل سود دارد می توان به یقین گفت بله.

به  دلیل این که امروزه ، افراد بسیاری فعالیت های  روزانه شان را با استفاده از تلفن های همراه انجام می دهند  و وابستگی افراد  به  موبایل های هوشمند ، روز به روز  بیشتر می شود .

 با افزایش تعداد  گوشی های هوشمند  در سراسر کشور ، تقاضا برای خدمات  و تعمیرات موبایل های هوشمند  نیز در حال افزایش می باشد  .

و افراد زیادی را به سوی خود  جذب کرده است . از این رو ،  آینده شغلی تعمیرات موبایل بسیار عالی است و در آینده بسیار پر کاربرد خواهد بود و شغلی پر سود و پر بازده محسوب می شود . 

بازار کار تعمیرات موبایل

درآمد روزانه و ماهانه شغل تعمیر موبایل در ایران و خارج از کشور چقدر می باشد ؟

از آن جایی که شغل تعمیرات موبایل به عنوان شغل پر سود و پر درآمد شناخته می شود ، درآمد روزانه و ماهانه ی شغل تعمیرات موبایل به عوامل مختلفی می تواند  بستگی داشته باشد که مهم ترین این عوامل همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شده است ، عبارت اند از : میزان داشتن  دانش و تخصص شما در این حوزه ، منطقه ی جغرافیایی که در آن فعالیت می کنید ، میزان تعداد مشتریان و تعداد تقاضا  ، توانایی تعمیر کاران در ارائه ی خدمات با کیفیت به مشتریان و دیگر عوامل می باشد .

درآمد روزانه و ماهانه ی هر فردی که به صورت حرفه ای در شغل تعمیرات موبایل فعالیت می کند ، می تواند متفاوت باشد و بستگی به محل فعالیت شما دارد . به عنوان مثال ، در کشور ما در شهر های بزرگ مانند تهران میزان درآمد روزانه ی تعمیرات موبایل 2 میلیون تومان است و در شهرستان ها و شهر های کوچک میزان درآمد روزانه ی آن 1 میلیون تومان می باشد .

در سایر کشورهای دیگر جهان نیز به همین شکل می باشد و میزان درآمد روزانه ی شغل تعمیرات موبایل بستگی به کشور و منطقه ی سکونتتان دارد که می تواند برای هر فردی متفاوت باشد . ولی معمولا درآمد تعمیرات موبایل در خارج از کشور بالاتر می باشد و علت آن نیز می تواند به دلیل قیمت های بالای موبایل های هوشمند ، هزینه های بالای تعمیراتی ، توانایی تعمیر کار موبایل در جذب مشتریان و ارائه ی خدمات با بالاترین سطح کیفیت می باشد .    

در کل ، در سراسر جهان شغل تعمیرات موبایل از بازار کار پر سود و پر مزیتی بر خوردار است و به عنوان یک شغل جذاب و پر طرفدار علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب کرده است .

چگونه می توان یک کسب و کار تعمیرات موبایل راه اندازی کرد ؟

شاید خیلی از شما عزیزان این سئوال در ذهنتان ایجاد شود که بخواهید بدانید ، چگونه می توان یک کسب و کار تعمیرات موبایل راه اندازی کرد؟

 برای پاسخ دادن به سئوال شما عزیزان ، باید بگوییم که برای راه اندازی کسب و کار تعمیرات موبایل باید به یک سری از نکات و موارد توجه داشته باشید .

 1. تحقیق و بررسی کردن بازار و نیاز های مشتریان
 2. تهیه کردن لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات موبایل های هوشمند
 3. تامین کردن قطعات با کیفیت موبایل های هوشمند
 4. آموزش دیدن و تخصص داشتن در زمینه تعمیرات موبایل
 5. استفاده کردن از روش های بازاریابی مناسب
 6. ارائه دادن خدمات با کیفیت پس از فروش

این مواردی که در بالا گفته شد ، از مهم ترین نکاتی هستند که برای راه اندازی کسب و کار تعمیرات موبایل باید حتما به آن ها توجه ویژه داشته باشیم .

حداقل سرمایه برای تعمیرات موبایل

برای راه اندازی و شروع کسب و کار در حرفه ی شغل تعمیرات موبایل ، به حداقل سرمایه ای نیاز مند هستید که شامل موارد زیر می باشد که به توضیح هر یک از آن ها پرداخته ایم .

1 – داشتن مکانی برای کسب و کار  

داشتن یک مکان برای کسب و کار یا همان مغازه ای است که در آن شروع به کار کنید . البته این نکته را در نظر داشته باشید که مکان کسب و کارتان در میزان درآمد تان نقش بسیار مهمی دارد .

همان طور که  قبلا گفته شد ، مکان کسب و کارتان را در محل های شلوغ  و پر تردد انتخاب کنید تا موجب دیده شدن و شناخته شدن کسب و کارتان شود و مشتری های زیادی به سوی شما جذب شوند .

2 – داشتن لوازم و تجهیزات پیشرفته تعمیرات موبایل

 داشتن لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات موبایل ضروری است . برای  تعمیرات موبایل های هوشمند ، نیازمند به یک سری لوازم و تجهیزات لازم  و پیشرفته جهت  تعمیرات گوشی های هوشمند هستید که بدون داشتن آن ها قادر به تعمیر کردن موبایل های هوشمند نخواهید بود .

3 – داشتن مجوز و گرفتن پروانه  کسب

برای شروع کسب و کار در حرفه ی شغل تعمیرات موبایل ، داشتن مجوز لازم و گرفتن پروانه ی کسب امری بسیار مهم و ضروری است .

4 – تهیه کردن قطعات با کیفیت و مورد نیاز

در بعضی از مواقع ، در تعمیرات موبایل های هوشمند نیاز به تعویض قطعات موبایل می باشد و باید قطعات با کیفیت و اصلی در موبایل های هوشمند به کار برده شود که در این صورت شما باید انواع قطعات اصلی و با کیفیت مورد نیاز موبایل های هوشمند را تهیه کنید .

5 – هزینه های بازار یابی و تبلیغات

برای شروع کسب و کار تعمیرات موبایل و شناخته شدن و جذب اولیه ی مشتریان ، نیاز به تبلیغات و بازار یابی دارید تا بتوانید برای شروع تعدادی مشتریان به سوی خود جذب کنید و باید هزینه ای برای تبلیغات و بازاریابی کنار گذاشت .

با توجه به مواردی که در بالا بیان کردیم ، حداقل سرمایه ای که می توان برای شروع  کسب و کار تعمیرات موبایل تعیین کرد ، بین 80 تا 200 میلیون تومان می باشد  .

حداقل درآمد تعمیرات موبایل

قبلا هم درباره این موضوع صحبت کرده ایم که به دلیل این که شغل تعمیرات موبایل جز مشاغل آزاد محسوب می شود ، درآمد مشخص و معینی نمی توان  برای آن  تعیین نمود .

 البته درآمد اکثر مشاغل آزاد به همین شکل می باشد . میزان  تخصص ، کیفیت و تسلط  داشتن شما در کارتان در میزان کم و زیاد بودن درآمد تان بسیار تاثیرگذار است .

حال با ذکر یک مثال می خواهیم این موضوع در ذهن شما بیشتر جا بیفتد . به عنوان مثال ، شغل پزشکی را با شغل تعمیرات موبایل مقایسه می کنیم .

همان طور که می دانید ، پزشکان عمومی با توجه به میزان تخصص و تجربه  و مدرکی که دارند ، درآمد  بسیار کمتری نسبت به پزشکانی دارند که جراح هستند و میزان تخصص و تجربه ی بیشتری  دارند و میزان درآمد آن ها کاملا بستگی به میزان تخصص و تجربه و مدرک آن ها دارد . همین موضوع برای شغل تعمیرات موبایل نیز صدق می کند . اگر میزان تخصص ، تسلط  و تجربه  تان در این حوزه بیشتر باشد درآمد بالایی می توانید داشته باشید .

برای این که بتوانید در شغل تعمیرات موبایل به درآمد های بالایی دست یابید، باید توانایی بالایی در جذب مشتریان و ارائه ی خدمات با کیفیت داشته باشید . از آن جایی که درآمد تعمیرات موبایل به شرایط بازار کار ، موقعیت مکانی کسب و کار ، ارائه ی خدمات با کیفیت بالا و میزان رقابت بستگی دارد حداقل درآمد تعمیرات موبایل برای هر فردی می تواند متغیر باشد .

آموزش در حوزه تعمیرات موبایل بسیار ارزشمند می باشد و می تواند به شما عزیزان در مهارت های تعمیراتی کمک زیادی بکند .

از مهم ترین مزایای آموزش در حوزه تعمیرات موبایل ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. افزایش میزان تخصص در این حرفه : به این منظور که آموزش به شما کمک می کند  تا بتوانید تخصص بیشتری در زمینه حوزه تعمیرات موبایل پیدا کنید و خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه کنید .
 2. افزایش میزان اعتماد مشتریان : همیشه مشتریان به افرادی که دارای تخصص و مدارک آموزشی هستند ، اعتماد بیشتری می کنند و با خیال آسوده تری دستگاه موبایلشان را برای تعمیر به دست  این افراد می سپارند .  
 3. افزایش میزان رشد و پیشرفت در شغل : آموزش و به  روز رسانی مهارت های تعمیراتی موجب رشد و پیشرفت شغلی و افزایش میزان درآمد شما در مقایسه با سایر رقبا می شود .

 

در نتیجه ، برای کسب تخصص بیشتر در این حرفه نیاز است شما دوستان عزیز در دوره های آموزشی ، آموزش تعمیرات موبایل ، شرکت کرده و تخصص و تجربه ی خود را بالا ببرید .

حداقل درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است ؟

 ولی در کل حداقل درآمد تعمیرات موبایل در حال حاضر از 5 میلیون تومان تا 8 میلیون تومان در ماه  می باشد .

حداقل سرمایه ای برای شروع به کار شغل تعمیرات موبایل جقدر است ؟

حداقل سرمایه ای که می توان  برای شروع  کسب و کار تعیین کرد ، بین    10 تا 50 میلیون تومان است .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

۱۱ thoughts on "درآمد شغل تعمیرات موبایل و بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است ؟"

 1. رضا عباسی گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم من که سرمایه ای ندارم میتونم تو این بازار موفق بشم و برای شروع به کار چقدر سرمایه نیاز است ؟

 2. محسن حبیبی گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود دمتون گرممممم

 3. مدیر گفت:

  خواهش میکنم محسن عزیز
  موفق باشید

 4. مدیر گفت:

  سلام رضا عزیز
  در این بازار چیزی که از سرمایه اولویت بیشتری داره آموزش و تجربه شما هست ، با حد اقل سرمایه هم میتوان این شغل را شروع کرد.

 5. اصغر قاسمی گفت:

  شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

 6. علی اکبر زارعی گفت:

  اکانت اینستا هم دارید؟

 7. نادر مرتضوی گفت:

  مشاوره برای رابطه هم دارید؟

 8. رامین مددی گفت:

  چرا اینقد کم؟

 9. امیر گودرزی گفت:

  شماره تماستون برای مشاوره تلفنی چنده

 10. امین صدیق گفت:

  گروه واتساپی هم دارید؟

 11. علی اصغر عسگری گفت:

  سلام عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 موارد سبد خرید
حساب کاربری من