بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است ؟

بازار کار تعمیرات موبایل

شاید یکی از دغدغه های ذهنی شما دوستان عزیز ، این سئوال باشد که بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است ؟

با ما همراه باشید ، تا بیشتر به توضیح  این موضوع بپردازیم .

در پاسخ به این سئوال باید گفت که ، به دلیل این که جهان  همواره به سمت رشد و پیشرفت تکنولوژی است هر شغلی که با تکنولوژی بیشتر سر و کار داشته  باشد ، قطعا در آینده بازار کار عالی خواهد داشت و طرفداران زیادی را به سوی خود جذب خواهد کرد .

در حال حاضر ، خرید و فروش تلفن های همراه هر ساله در همه جای دنیا رو به افزایش می باشد .

  رشد و پیشرفت تکنولوژی تلفن های همراه به گونه ای شده است که ، دیگر تمام افراد  کار های ضروری روزانه شان مانند : خرید و فروش ، سفارشات کالا و خدمات ، عملیات و تراکنش های بانکی از قبیل نقل و انتقال پول ، پرداخت وام ، قبض ، خرید شارژ ، استفاده از ( اینترنت ، شبکه های اجتماعی ، اپلیکیشن های کاربردی و مختلف ) و همچنین بسیاری از فعالیت های دیگرشان را با استفاده از موبایل های هوشمند انجام می دهند .

 به دلیل این که امروزه نیازهای افراد به تلفن های همراه روز به روز بیشتر شده است ، افراد هر روز بیشتر به این تکنولوژی گوشی های هوشمند وابسته تر می شوند و تقاضا برای خرید موبایل های هوشمند نیز بیشتر خواهد شد .

هر چه تقاضا برای خرید تلفن های همراه افزایش پیدا کند ، میزان تقاضا برای خدمات تعمیرات موبایل های هوشمند نیز قطعا افزایش خواهد یافت .

از این رو می توان گفت ، به دلیل استفاده روز افزون افراد از گوشی های هوشمند امکان ایجاد مشکل و خرابی تلفن های همراه نیز ، روز به روز بیشتر می شود و به همین دلیل نیاز به خدمات تعمیرات موبایل نیز بیشتر خواهد شد .

 در نتیجه می توان گفت ، معرفی شغل تعمیرات موبایل می تواند  در آینده افراد زیادی را به سوی خود جذب کند و بازار کار عالی و پر بازده ای داشته باشد و به لیست مشاغل پر درآمد افزوده شود .

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است ؟

این که تعمیرات موبایل چقدر درآمد دارد ، سئوالی است که نمی توان پاسخ دقیقی برای آن بیان کرد .

  زیرا میزان داشتن درآمد در این شغل را خودتان تعیین می کنید و کاملا بستگی به شرایط خودتان دارد .

 شغل تعمیرات موبایل به دلیل این که جز مشاغل آزاد محسوب می شود ، درآمد مشخص و معینی نمی توان برای آن تعیین کرد .

البته درباره ی این که تعمیرات موبایل چیست و عوامل زیادی که در میزان درآمد این شغل تاثیر گذارند ، در آینده به طور مفصل در مورد آن ها توضیح خواهیم داد .

 اما آن  چه که شما باید بدانید و بسیار حائز اهمیت می باشد ، این است که باید در شغل خود بهترین و متخصص ترین باشید .  هر چقدر در کار خود متخصص تر ، حرفه ای تر و مسلط تر باشید اعتماد و رضایت مشتریان خود را جلب کرده  و قطعا در میزان درآمدتان تاثیر فوق العاده ای خواهد  گذاشت .

حقوق تعمیر موبایل

همان طور که در بخش های بالا صحبت کردیم ، حقوق تعمیر موبایل  کاملا بستگی به کیفیت  کارتان و تخصص شما دارد .  و می تواند از ماهی 5 تا 15 میلیون تومان درآمد  داشته باشد .

حقوق ماهیانه تعمیرات موبایل

میزان کیفیت کار شما میزان درآمد شما را تعیین می کند . حقوق ماهیانه تعمیرات موبایل بین 5 تا 20 میلیون تومان می باشد که این درآمد کاملا به کیفیت و تخصص و تسلط شما در کارتان بستگی دارد .

هر چقدر در این حوزه تخصص بالایی داشته باشید ، قطعا میزان درآمد و تعداد مشتریانتان بیشتر خواهد بود .

بازار کار تعمیرات موبایل

تعمیر موبایل شغل پر درآمد

همان طور که می دانید ، یکی از مهم ترین ملاک ها در انتخاب شغل ، برای هر فردی ، میزان درآمد آن شغل می باشد که بسیار حائز اهمیت است .

شغل تعمیرات موبایل جزء مشاغل آزاد محسوب می شود . از این رو، به دلیل این که مشاغل آزاد درآمد مشخص و معینی ندارند ، می توان گفت که شغل تعمیرات موبایل هم درآمد مشخص و معینی ندارد .

تعمیر موبایل شغل پر درآمد و پربازده می تواند باشد .

و مانند بسیاری از مشاغل دیگر، میزان درآمد آن به عوامل زیادی بستگی دارد  که  به چند مورد از مهم ترین آن ها در آینده اشاره کرده و مفصل در مورد آن ها توضیح خواهیم داد .

اما این را بدانید ، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه زیادی کرد این است که همیشه مهارت ، تجربه ، تخصص و کیفیت کارتان را افزایش دهید و دانش و مهارت خود را به روز کنید .

زیرا رعایت کردن همین موضوع ، تاثیر قابل توجه ای در میزان درآمد تان خواهد داشت و باعث اعتماد و جلب رضایت مشتریانتان می شود .

و همیشه سعی کنید در این حوزه منحصر به فرد باشید و با یادگیری یک شاخه ی خاص در این حوزه مانند ، یادگیری آموزش تعمیرات موبایل آیفون اپل ، مشتریان زیادی را به سوی خود جذب کنید .

البته ما در مقاله های بعدی به  طور جامع در مورد آن ها صحبت خواهیم نمود .  

دستمزد تعمیرات موبایل

 دستمزد تعمیرات موبایل کاملا بستگی به شرایط  و موقعیت کاری شما  دارد .

 به این منظور که ،  اگر شما  در جایی میزی اجاره کرده  باشید یا مغازه ای را اجاره کرده و در آن مشغول  به  کار شوید ،  صد در صد  دستمزد تعمیرات موبایل  برای خود  تعمیرکار موبایل می باشد .

 اما اگر در شرکتی یا مغازه ای به  صورت درصدی فعالیت  کنید ، معمولا 50 درصد دستمزد تعمیرات موبایل  برای  خود تعمیرکار موبایل  می باشد و 50 درصد دستمزد  باقی  آن ، برای شرکت  یا مغازه ای است  که  در آن فعالیت می کنید .

لیست دستمزد تعمیرات موبایل

لیست دستمزد تعمیرات موبایل برای افرادی  که  در این حوزه مشغول به فعالیت هستند می تواند متفاوت باشد .

به این منظور، هر چقدر  تخصص و مهارت بیشتری در این حرفه داشته باشید  و کیفیت کارتان بالاتر باشد  قطعا میزان دستمزد بالایی دریافت خواهید کرد .

 اگر در این حوزه به صورت حرفه ای فعالیت  کنید ،  می توانید با  تعمیر کردن یک قطعه ی خاص موبایل های هوشمند ، دستمزد  دو تا سه میلیونی در یک روز داشته باشید .

پس مهارت ، کیفیت  و تخصص بالا در کار موجب افزایش دستمزد تعمیرات موبایل می شود .

آیا تعمیرات موبایل سود دارد ؟

در پاسخ به این سئوال که ، آیا تعمیرات موبایل سود دارد می توان به یقین گفت بله.

به  دلیل این که امروزه ، افراد بسیاری فعالیت های  روزانه شان را با استفاده از تلفن های همراه انجام می دهند  و وابستگی افراد  به  موبایل های هوشمند ، روز به روز  بیشتر می شود .

 با افزایش تعداد  گوشی های هوشمند  در سراسر کشور ، تقاضا برای خدمات  و تعمیرات موبایل های هوشمند  نیز در حال افزایش می باشد  .

و افراد زیادی را به سوی خود  جذب کرده است . از این رو ،  شغل تعمیرات موبایل  در آینده بسیار پر کاربرد خواهد بود و شغلی پر سود و پر بازده محسوب می شود .        

بازار کار تعمیرات موبایل

حداقل سرمایه برای تعمیرات موبایل

حداقل سرمایه برای تعمیرات موبایل شامل موارد زیر می باشد ، که به اختصار به توضیح آن ها پرداخته ایم .

1 – داشتن یک مکان برای کسب و کار یا همان مغازه ای است که در آن شروع به کارکنید .

البته این نکته را در نظر داشته باشید که ، مکان کسب و کارتان در میزان درآمد تان نقش مهمی دارد .

همان طور که  قبلا گفته شد ، مکان کسب و کارتان را در محل های شلوغ  و پر تردد انتخاب کنید تا موجب دیده شدن و شناخته شدن کسب و کارتان شود و مشتری های زیادی به سوی شما جذب شوند .

2 – داشتن لوازم و تجهیزات لازم ، برای تعمیرات موبایل ضروری است .

برای  تعمیرات موبایل های هوشمند نیازمند به یک سری لوازم و تجهیزات لازم ، جهت  تعمیرات گوشی های هوشمند هستید .

 3 – داشتن مجوز و گرفتن  پروانه  کسب برای شروع کسب و کارتان الزامی است .

برای داشتن این مواردی که در بالا بیان کردیم ، حداقل سرمایه ای که می توان  برای شروع  کسب و کار تعیین کرد ، بین    10 تا 50 میلیون تومان است .

حداقل درآمد تعمیرات موبایل

قبلا هم درباره این موضوع صحبت کرده ایم که ، به دلیل این که شغل تعمیرات موبایل جز مشاغل آزاد محسوب می شود ، درآمد مشخص و معینی نمی توان  برای آن  تعیین نمود .

 البته درآمد اکثر مشاغل آزاد به همین شکل می باشد .

 میزان  تخصص ، کیفیت و تسلط  داشتن شما در کارتان در میزان کم و زیاد بودن درآمد تان بسیار تاثیرگذار است .

حال با ذکر یک مثال می خواهیم این موضوع در ذهن شما بیشتر جا بیفتد .

به عنوان مثال ، شغل پزشکی را با شغل تعمیرات موبایل مقایسه می کنیم .

همان طور که می دانید ، پزشکان عمومی با توجه به میزان تخصص و تجربه  و مدرکی که دارند ، درآمد  بسیار کمتری نسبت به پزشکانی دارند که جراح هستند و میزان تخصص و تجربه ی بیشتری  دارند . و میزان درآمد آن ها کاملا بستگی به میزان تخصص و تجربه و مدرک آن ها دارد .

همین موضوع برای شغل تعمیرات موبایل نیز صدق می کند .

اگر میزان تخصص ، تسلط  و تجربه  تان در این حوزه بیشتر باشد درآمد بالایی می توانید داشته باشید .

برای کسب تخصص بیشتر در این حرفه ، نیاز است شما دوستان عزیز در دوره های آموزشی ، آموزش تعمیرات موبایل ، شرکت کرده و تخصص و تجربه ی خود را بالا ببرید .

 ولی در کل حداقل درآمد تعمیرات موبایل در حال حاضر از 5 میلیون تومان تا 8 میلیون تومان در ماه  می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد نویسنده

مطالب مرتبط با پست فعلی که شاید علاقمند باشید