آموزش ترفند های تلگرام – چگونه مخاطبین خود را از تلگرام به موبایل خود انتقال دهیم؟

با چند ترفند کاربردی تلگرام مهمان ما باشید.

درباره تلگرام صحبت کردیم و داستان تولد تا امروز این اپلیکیشن جذاب و دوست داشتنی را با هم مرور کردیم. استفاده از فضای تلگرام بسیار ساده و آسان بوده و نیاز به هیچ کلاس آموزشی ندارد. باور کنید که اگر برای اولین بار یک گوشی هوشمند را در دست بگیرید، به راحتی می توانید با طراحی کاربر پسند و مخاطب محور تلگرام ارتباط برقرار کرده و کارهای خود را در محیط این نرم افزار انجام دهید. اما تلگرام همین ها نیست.

در کنار سادگی استفاده، این نرم افزار دوست داشتنی دارای برخی ویژگی هایی نیز است که از نظر کاربران معمولی مخفی مانده و کاربران تخصصی هم به ندرت از آنها با خبر هستند. البته همه نرم افزارهای پیام رسان اعم از واتس اپ، اینستاگرام و … دارای این ترفندها بوده و یادگیری این ترفندها می تواند لذت استفاده از چنین نرم افزارهایی را چند برابر نماید.

اگر سری به وب سایت رسمی تلگرام در دنیای وب زده باشید، بسیاری از این ترفندهای کاربردی این نرم افزار در بخش آموزش آن توضیح داده شده است. البته همه ترفندها را در آن نخواهید یافت. با توجه به محبوبیت این نرم افزار پیام رسان در جهان و به خصوص در ایران در بخش آموزش نرم افزار موبایل سلام قصد داریم به مرور بخشی از ترفندهای تلگرام را با هم مرور نمایید. در این بخش نیز به بررسی برخی از این ترفندها در رابطه با نقل و انتقال مخاطبین در این نرم افزار می پردازیم.

چگونه مخاطبین خود را از تلگرام به موبایل اندروید خود انتقال دهیم؟

روش ها و راه کارهای زیادی برای انتقال مخاطبین از نرم افزار تلگرام به دستگاه اندرویدی وجود دارد. این نرم افزار رقابت بسیار سختی با همتای غربی خود یعنی واتس اپ و البته کمی هم اینستاگرام برای رسیدن به صدر محبوب ترین ها دارد. هر چند در حال حاضر این رقابت یک طرفه شده و تلگرام این قافیه را واگذار کرده است، اما استفاده از ترفندهای ساده و تأثیر گذار و به روز رسانی های شگفت انگیز این نرم افزار در چند ماه گذشته باعث شده تا آنها به آینده این رقابت امیدوارتر باشند.

انتقال مخاطبین از نرم افزار به موبایل یکی از خواسته هایی است که احتمالاً بسیاری از ما نیاز به آن داشته ایم. چالشی که می تواند در برخی مواقع بسیار لذت بخش و جذاب نیز باشد. تصور نمایید که نرم افزار تلگرام را در یک گوشی جدید باز کرده اید و قصد دارید برخی از مخاطبین خود را در موبایل جدید نیز در اختیار داشته باشید. حال باید چه کنیم؟ دوره قلم و کاغذ برداشتن و رونوشت گرفتن از مخاطبین دیگر تمام شده است. الآن وقت استفاده از ترفندهای تکنولوژی است.

روش اول با جستجوی مخاطب

اولین راه حل برای انتقال مخاطب خاص از نرم افزار تلگرام به دستگاه موبایل اندروید شما از طریق مراحل زیر قابل انجام است. البته سعی کنید از آخرین به روز رسانی تلگرام استفاده نمایید تا هم از سرعت بالا و هم از همه امکانات این نرم افزار بهره ببرید.

1-  ابتدا نرم افزار تلگرام را در موبایل خود باز کنید.

تلگرام را که حتماً می شناسید. این نرم افزار دارای آیکونی آبی رنگ دایره ای است که در وسط آن یک کاغذ شبیه به موشک های قدیمی است که در دوران مدرسه از آن برای یک بازی دوست داشتنی استفاده می کردیم.

2-  ذره بین تلگرام را لمس کنید.

در نوار ابزار بالایی تلگرام که اگر از نسخه معمول آن استفاده کنید، به رنگ آبی پر رنگ است، و در گوشه بالا سمت راست، یک ذره بین را مشاهده خواهید کرد که شما را برای سرچ کردن در محیط تلگرام مسلح می نماید. روی آن کلیک کنید تا اماکن جستجو برای شما ایجاد شود.

3-  نام مخاطب خاص خود را در این بخش تایپ کنید.

با باز شدن قسمت جستجو در تلگرام نام مخاطبی که به دنبال انتقال آن به گوشی اندروید خود هستید را تایپ نمایید. با این کار اگر این مخاطب در تلگرام شما وجود داشته باشد، به نمایش در خواهد آمد.

4-  بر روی نام مخاطب مورد نظر خود کلیک کنید.

با کلیک کردن روی نام مخاطب خود صفحه چت شما ب وی باز خواهد شد.

5-  باز در نوار ابزار بالایی که به رنگ آبی است نوار ابزار کشویی مخاطب خود را باز کنید.

این نوار ابزار کشویی دقیقاً در بالای گوشی و در سمت راست آن قرار دارد. با کلیک کردن روی علامت سه نقطه چند گزینه کشویی باز خواهند شد.

6-  روی گزینه Share My Contact را در این منو کلیک کنید.

 

تلگرام

 

با لمس این گزینه این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا بتوانید شماره مخاطب خود را برای سایر دوستان خود ارسال نموده و یا اینکه آن را به لیست مخاطبین خود در موبایل اندروید خود بیفزایید.

به همین سادگی این ترفند جذاب می توان در اشتراک گذاری شماره مخاطب شما مثمر ثمر باشد و می توانید از آن برای انتقال مخاطبین خود از تلگرام به موبایل اندروید خود استفاده نمایید.

آموشگاه تعمیرات موبایل

انتقال مخاطب از یک گروه در تلگرام به موبایل اندروید

گاهی اوقات نیز لازم است تا شماره یکی از مخاطبین خود که در یک گروه با وی مشترک هستید به لیست مخاطبین موبایل اندروید خود اضافه نمایید. برای آن کار هم نیازی به ذخیره دستی شماره وی نخواهید داشت. مراحل زیر را طی کنید.

1-  ابتدا تلگرام خود را باز کرده و گروه مورد نظر را باز کنید.

خوب حتماً از گروهی که در آن باید دنبال مخاطب خود بگردید اطلاع دارید. این حداقل اطلاعات لازم برای استفاده از این ترفند است.

2-  نام گروه را لمس کنید.

بعد از باز کردن گروه مورد نظر در قسمت چت گروه قرار دارید. حالا برای مشاهده مخاطبین و اعضای گروه باید نام گروه را در نوار ابزار آبی بالا لمس کنید. با لمس کردن نام گروه وارد قسمتی خواهید شد که در آن نام گروه و اعضای آن قابل مشاهده خواهد بود.

3-  در لیست اعضای گروه روی مخاطب مورد نظر خود کلیک کنید.

با مشاهده لیست اعضای گروه، مخاطب مورد نظر خود را پیدا کرده  و روی نام پروفایل وی کلیک کنید.

4-  وارد صفحه چت با وی شوید.

 

تلگرام

 

بعد از باز شدن نام مخاطب خود در صفحه روبروی خود، در سمت راست بالا علامت چت تلگرام قابل مشاهده است. باید روی این آیکون کلیک کنید تا وارد قسمت چت با مخاطب خود شوید.

5-  مرحله آخر تکراری است.

روی آیکون سه نقطه در سمت راست و بالای صفحه چت خود کلیک کرده و منوی کشویی را باز کنید. سپس در نوار کشویی باز شده روی گزینه Share کلیک کرده و دوباره مانند قبل شماره مخاطب خود را برای سایر دوستان خود ارسال کرده و یا آن را در دفترچه تلفن موبایل اندروید خود ذخیره نمایید.

تعمیرات آیفونانتقال کلی مخاطبین از تلگرام به موبایل اندروید

خیلی نگران شده اید که شاید قرار است تک تک مخاطبین خود را با استفاده از روش های بالا به گوشی موبایل خود انتقال دهید. نگران نباشید. در قسمت آخرین می خواهیم از ترفندی صحبت کنیم که به وسیله آن می توانید مخاطبین خود  را به صورت کلی از تلگرام به دفترچه تلفن خود در موبایل اندروید انتقال داده و یا حتی برعکس مخاطبین خود را از تلفن خود به تلگرام اضافه نمایید. عجله نکنید و با آرامش مراحل زیر را برای این انتقال طی کنید.

1-  ابتدا تلگرام باز کنید.

برای باز کردن تلگرام خود اگر نیاز به کمک دارید می توانید به ترفند اول در همین مقاله مراجعه کرده و مرحله اول آن را یک بار دیگر مرور کنید.

 

تلگرام

 

2-  وارد قسمت تنظیمات شوید.

برای ورود به بخش تنظیمات تلگرام خود، وارد نوار ابزار موجود در سمت چپ تلگرام خود شوید. با ورد به این بخش گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که در موبایل های اندروید گزینه یکی مانده به آخر تنظیمات موبایل شما خواهد بود.

3-  ورژن برنامه تلگرام خود را در بخش تنظیمات لمس کنید.

بخش تنظیمات دارای بخش های بسیار زیادی است که باید با اسکرول کردن باید به انتهای این بخش بروید. دقیقاً در انتها و آخرین گزینه تلگرام مشخص کننده ورژن نرم افزار تلگرام شما خواهد بود. این گزینه کمی کم رنگ تر از سایر عناوین موجود در بخش تنظیمات خواهد بود. انگشت خود را روی این گزینه قرار داده و یک لمس چند ثانیه ای روی آن انجام دهید.

با لمس چند ثانیه ای ورژن تلگرام، بعد از چند ثانیه دوباره وضعیت به حالت قبلی باز خواهد گشت. حالا دوباره روی این گزینه کلیک کنید تا وارد بخش آخری شوید.

4-  حالا می توانید عملیات انتقال مخاطبین خود از تلگرام به موبایل اندروید خود را تکمیل کنید.

بعد از آخرین لمسی که روی ورژن تلگرام خود داشتید، وارد یک منوی جدید خواهید شد. در این بخش دو گزینه را روبروی خود مشاهده خواهید کرد. بخش اول Import Contacts است که به وسیله آن می توانید مخاطبین خود را در تلگرام به دفترچه مخاطبین خود در موبایل اندروید خود انتقال دهید.

گزینه دوم این منو نیز Reload Contacts می باشد که با فشار دادن آن می توانید لیست مخاطبین خود را از موبایل اندروید به داخل تلگرام وارد سازید.

به همین راحتی می توانید از این ترفندهای جذاب و عالی برای انتقال مخاطبین خود از تلگرام به موبایل اندروید خود استفاده کرده و با تکنولوژی و فناوری عملیات خود را به سادگی انجام دهید.

مقالات مرتبط :

1- بهترین برنامه برای بازیابی شماره های پاک شده گوشی موبایل

2- چگونه مخاطبین واتس آپ را به گوشی انتقال دهیم

3- انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون و بلعکس

4- آموزش انتقال مخاطبین از جیمیل به گوشی

تعمیرات موبایل سامسونگآموزشگاه تعمیرات موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد نویسنده

مطالب مرتبط با پست فعلی که شاید علاقمند باشید