چگونه می توان چندین حساب تلگرام را در یک موبایل داشت؟

پیش به سوی مدیریت فضای مجازی با چند اکانت ساختن در تلگرام!

دنیای تکنولوژی، همیشه جذابیت زیادی برای کابران خود دارد. دنیای پر رمز و رازی که اگر بتوانید پرده از راز آن ها بردارید، زندگی آسان تری را با کمک آن ها تجربه خواهید کرد. در بین تکنولوژی ها، پیام رسان ها حرف اول را زده و در زندگی بسیاری از افراد رسوخ کرده اند. داشتن آگاهی و ترفندهایی برای استفاده از همه امکانات این پیام رسان ها به شما کمک کرده تا چندین گام از دیگران جلو باشید. همان طور که از قدیم گفته اند که نامبرده رنج، گنج میسر نمی شود! می توان همچنان گفت که تا گزینه ها و منوهای مختلف پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی را کنکاش نکنید و زیر و بم آن را در نیاورید، نمی توانید اسرار نهفته آن را کشف کرده و در دنیای مجازی حرف اول را بزنید.

اکثر پیام رسان ها، گزینه ها و امکاناتی دارند که مخفی می باشد. علت این امر هم این است که صفحه اولیه بیش از حد شلوغ نشود و رابط کاربری ساده و مورد پسندی در جلو چشمان کاربر ظاهر شود. این داستان مثل این می ماند که شما هر چه که وسیله دارید را روی کشو میز خود بچینید، با این کار نه تنها منظره جالبی ایجاد نکردید بلکه باعث سردرگمی نیز شده اید. به همین دلیل، پیام رسان ها معمولا در دل تنظیمات خود، گزینه هایی دارند که بهتر است با آن ها سری بزنید و گردی از روی آن ها بزدایید. مسلما این امکانات برای بهر بردن و تسهیل استفاده از پیام رسان می باشد وگرنه چرا همچنین گزینه و یا امکاناتی باید قرار داده شود.

تلگرام را با ما بیاموزید!

اگر فکر می کنید مخاطب همیشگی تلگرام هستید و کاربلد! باید بگوییم کمی به دانسته های خود شک کنید هم بد نیست. زیرا تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی پیام رسان با آپدیت هایی که هر چند مدت منتشر کرده تغییراتی را به وجود می آورند که دانستن آن ها مفید و سودمند می باشد.

تلگرام در بین سایر شبکه های پیام رسان؛ بیشترین مخاطب را داشته و به همین دلیل برای حفظ مخاطبین باید تغییرات و امکاناتی که تسهیل کننده و جذاب بوده را در اختیار کاربران قرار دهد. در مقالات قبلی، در مورد امکانات گسترده و بی نظیر تلگرام، اینستاگرام و همچنین واتس اپ صحبت کردیم. اما این امکانات به قدری گسترده هستند که باید برای هر ترفند، یک مقاله جدا نوشت و آن را کد گشایی کرد.

البته قبل از رمز گشایی از ترفند جذاب، به شما نکته ای را یادآور شویم که مسلما شما را خرسند خواهد کرد و گره از مشکلات بسیاری نیز باز می کند.

نکته: “داشتن اطلاعات و ترفندهای استفاده از شبکه های اجتماعی پیام رسان از جمله تلگرام، سبب شده تا هزینه اضافی برای انجام امر و یا کاری پرداخت نکنید. پس با رویی گشاده و ذهنی مشتاق دانستن، به سمت این رمز بسیار پر کاربرد می رویم.”

 

چندین حساب تلگرام در یک موبایل

 

اکانت های تلگرام را مثل موم در دست بگیرید.

رازهایی در تلگرام نهفته است که کشف آن ها شما را خشنود کرده و زندگی را آسان تر! پس با ما همراه باشید تا این بار ترفند بسیار پرکاربرد و جذاب دیگری را در مورد پیام رسان محبوب تلگرام بیان کنیم. ترفندی که امروز سر صحبت ما را با شما باز کرده در مورد داشتن چندین حساب تلگرام در یک موبایل است. همان طور که تکنولوژِی با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است، توجه به حریم خصوصی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. اگر حریم کاری و حریم خصوصی خود را در پیام رسان مدیریت کنید دیگر مشکل و دردسری برای شما به وجود نخواهد آمد.

مطلب مرتبط  ترفندهای تلگرام | چگونه بفهمیم در تلگرام بلاک شدیم؟

اگر در دنیای پیام رسان ها همچون اینستاگرام، واتس اپ و تلگرام فقط با یک اکانت، به صحبت های دوستان خود در گروه گوش فرا دهید یا این که  قرار ملاقات ها و چت های کاری را با همان اکانت مدیریت کنید، امکان خطا در ارسال پیام وجود دارد. شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده که با ارسال پیامی اشتباه به فردی اشتباه! دردسرهای بزرگی را رقم زده اید.

البته ناگفته نماند که اکثر افراد چندین و چند کانال در تلگرام داشته که 2000 پست نخوانده دارند و علت این مسئله این است که همه کانال های کاری، کانال های علمی، اطلاعات عمومی، طنز، سبک زندگی و…. را با یک اکانت باید مدیریت کنید. اما اگر شما بتوانید برای کار و زندگی غیر کاری خود، دو اکانت جدا داشته باشید  با سرعت بیشتری به پاسخگویی پیام های دوستان و یا همکاران می پردازید.

“خواندن مطالب آموزنده کانال ها و از دست ندادن مطالب مفید با چند اکانت داشتن در تلگرام امری ممکن است.”

اگر شما قصد داشته که  فضای چت ها و گروه و همچنین کانال های خود را در تلگرام مدیریت کنید باید از چند اکانت استفاده کنید. اما شاید با خود بگویید هزینه موبایل اضافی برای داشتن اکانت دیگری را نداریم. همین جا، پرده از راز ترفند تلگرام برمی داریم که با یک دستگاه می توان چندین اکانت داشت. بنابراین ایده خوبی است که در تلگرام، اکانت شخصی و کاری خود را از یکدیگر جدا کنید. اما چگونه بیش از یک حساب تلگرام در یک دستگاه Android یا iOS می توانید داشته باشید.

داشتن چندین حساب تلگرام برای  iOS

قبل از توضیح در مورد این ترفند بسیار پرطرفدار باید بگوییم شما تنها و تنها به سیم کارت دیگری نیاز داشته تا اکانت ثانویه ساخته شود.

در واقع برای اینکه تلگرام از چندین حساب پشتیبانی کند، باید با شماره تلفن دیگری، اکانت تلگرام ایجاد کرده و پروفایل خود را بسازید. اگر تلفن شما از دو سیم کارت هم پشتیبانی نمی کند مسئله ای نیست. زیرا با یک بار درست کردن حساب، دیگر نیاز به آن سیم کارت نداشته و فقط اکانت ساخته شده مهم می باشد. پس تا این جای کار، هزینه ای که باید پرداخت کنید یک سیم کارت است. البته که در هر خانه ای چندین سیم کارت بلا استفاده وجود داشته که در آرزوی دیده شدن هستند! پس به سراغ سیم کارت های قدیمی خود رفته و گرد و غبار را از دل پرغمشان پاک و سپس آن ها را به دنیای تکنولوژی وارد کنید.

 برای داشتن چند اکانت در تلگرام در موبایل آیفون به قرار زیر عمل کنید:

 1. تهیه سیم کارت برای دو اکانته شدن در تلگرام
 2. ایجاد اکانت با شماره تلفن دیگر؛ برای ایجاد حساب جدید، برنامه محبوب تلگرام را باز کرده و منو “تنظیمات” سپس “ویرایش” و در آخر “افزودن حساب” را باز کنید. در این مرحله، از شماره تلفن جدید خود برای ثبت نام استفاده کنید. اکنون شما به راحتی می توانید از حساب کاربری جدید استفاده کرده و مدیریت را در دنیای مجازی نیز انجام دهید.
مطلب مرتبط  معرفی نرم افزار | معرفی افزونه های اتصال وردپرس به تلگرام

چندین حساب تلگرام در یک موبایل

 

داشتن چند اکانت در تلگرام در گوشی اندرویدی چگونه است؟

اما سخن هر چه باشد، سخن از اندروید گفتن خوش تر است. برای داشتن حساب جداگانه از اکانت اولیه در برنامه تلگرام، باید باز هم به سراغ سیم کارت خاک خورده خود بروید. اگر سیم کارتی در دسترس نبود از سیم کارت های ارزان قیمت موجود در بازار بهره ببرید.

اکنون وقت چند حسابه کردن تلگرام در اندروید است پس مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. تهیه سیم کارت جدید برای داشتن بیش از یک اکانت در تلگرام
 2.  برنامه تلگرام خود را باز کرده و سپس وارد منو شده و در قسمتی که شماره تلفن مشاهده می شود روی فلش کوچک سمت راست زده تا وارد مرحله بعد شوید.
 3. در این مرحله؛ می توانید با اضافه کردن شماره تلفن دیگر، اکانت دیگری را به راحتی آب خوردن داشته باشید. کافی است add account   یا “اضافه کردن اکانت” را  بزنید.
 4. شماره تلفن مورد نظر خود را وارد کرده و سپس تیک گزینه سمت راست بالای صفحه را بزنید.
 5. کد تاییدیه که برای خط تلفن همراه مورد نظر ارسال شده را وارد کرده و مشخصات کاربری را تکمیل کنید.
 6. تبریک می گوییم؛ شما دارای اکانت دوم در تلگرام شدید.

پس با استفاده از برنامه Telegram و تنها با چند کلیک و از طریق منوی اصلی برای یک حساب کاربری جدید ثبت نام کنید. نکته دیگری که باید مورد توجه قرار دهید؛ این موضوع است که تلگرام، به شما این امکان را داده که نه تنها از دو اکانت، بلکه از سه اکانت بهره بگیرید. سوییچ کردن و جابه جا شدن بین اکانت های مختلف از طریق منوی اصلی تلگرام قابل انجام است. بنابراین اکانت مورد نظر خود را در منو انتخاب کرده و سپس به گشت و گذار در تلگرام مشغول شوید.

البته به این نکته توجه فرمایید که دریافت اعلان ها از همه حساب ها نیز در تلگرام قابل تنظیم است. این نکته را هم می توانید به عنوان ترفندی در گوشه ذهنتان ثبت کنید. در قسمت تنظیمات تلگرام، اعلان های هر اکانت را می توانید مدیریت کنید.

اما سخن آخر

برای حفظ حریم خصوصی و مدیریت بهتر کانال ها، گروه ها و چت ها در هنگام استفاده از برنامه محبوب Telegram از ترفند ساخت چند اکانت استفاده کنید. با درنظر داشتن چند حساب کاربری، دیگر از هیچ خبری عقب نمی مانید چرا که کانال ها را تفکیک کرده و در اسرع وقت قادرید مطالب و اطلاعات مورد نیاز  خود را بدون هیچ دغدغه  و وقت تلف کردنی دریافت کنید.

داشتن یک اکانت اصلی با استفاده از شماره اصلی برای دوستان و خانواده و یک حساب کاربری اضافی با شماره تلفن دوم برای امور کاری شما، ترفندی است که استفاده از تلگرام را بسیار آسان تر و لذت بخش تر از قبل می کند.

با داشتن اطلاعات و آگاهی از امکانات پیام رسان ها مانند واتس اپ و تلگرام و … می توانید؛ دنیای مجازی را مدیریت کنید. همانطور که در دنیای واقعی؛ بین رابطه دوستان و همکاران و یا امور منزل و امور کاری تفکیک پذیری انجام داده اید، همین امر را نیز در دنیای گسترده مجازی انجام دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۱۱ پاسخ

 1. آقای نیک نام زندگیمو مدیون شمام

 2. چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

 3. من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 4. چطوری می تونم باهاتون ارتباط بر قرار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *