تعمیرات موبایل سامسونگ | ایرادات رایج موبایل سامسونگ گلکسی S10، S10e و S10 Plus و تعمیر آنها

جای تعجبی ندارد که برادران سه قلوی نیست سامسونگ Galaxy S10 از زمان انتشار در بهار سال 2019 بسیار محبوب شده است. با سه مدل و سه برادر با امکانات بسیار ویژه ای راهی خانه های کاربران شدن د و با کیفیت بالای خود در مدتی زمانی کم تبدیل به محبوب ترین تولیدات سامسونگ نیز گشتند. در این بخش از مقالات آموزشی تعمیرات موبایل سامسونگ قصد داریم تا به بررسی ایرادات رایج این سه مدل از پرچم داران موبایل سامسونگ پرداخته و راه های تعمیر و عیب یابی آنها را نیز با هم مرور کنیم. کاربرانی که از این سه قلو استفاده می نمایند می توانند با استفاده زا راهنمایی های مندرج در این مقاله به بررسی ایرادات موبایل خود پرداخته و تعمیر دستگاه خود را در منزل انجام دهند. البته در برخی موارد نیز تعمیرات موبایل سامسونگ تخصصی شده و نیاز به استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات گوشی سامسونگ خواهید داشت.

با اینکه این سری از تولیدات سامسونگ کیفیت قابل توجهی داشتند اما باز هم مشخص شده که همه چیز در حد کمال نیست. این مدل ها نیز با ایراداتی روبرو هستند که استفاده از آنها را محدود می نماید. البته اسمارت فون بدون عیب و ایراد چیزی نیست که در حال حاضر تکنولوژی اجازه تولید آن را فراهم آورده باشد. شاید در سال های دور شاهد حضور چنین موبایل هایی در جهان باشیم. تعمیرات موبایل سامسونگ نیز در چنین دوران هایی بی نیاز از مراجعه به نمایندگی بوده و کاربران خود می توانند از پس این کارها بر بیایند.

در ادامه این مقاله برای بررسی ایرادات رایج موبایل سامسونگ گلکسی S10، S10e و S10 Plus به ارزیابی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • S10 و ایرادات مربوط به حسگر اثر انگشت
 • حل مشکل حسگر اثر انگشت در موبایل سامسونگ گلکسی S10
 • خاموش شدن بلوتوث در زمان خاموش شدن صفحه نمایش
 • حل مشکل خاموش شدن بلوتوث در زمان خاموش شدن صفحه نمایش
 • ایراد اتصال ضعیف LTE در موبایل های سامسونگ
 • کیفیت باتری موبایل سامسونگ گلکسی S10 ضعیف است.
 • حل مشکل کم شدن کیفیت باتری در موبایل سامسونگ
 • مشکل گرمای بیش از حد موبایل های سامسونگ

در ادامه می توانید از راهنمایی های مندرج در این مقاله نسبت به تعمیر موبایل سامسونگ خود اقدام نمایید.

 

 

S10 و ایرادات مربوط به حسگر اثر انگشت

یکی از ایراداتی که کاربران در مرکز تعمیرات موبایل سامسونگ خیلی از آن شکایت داشته اند، ایرادات مرتبط با حسگر اثر انگشت است. کاربران موبایل سامسونگ گلکسی S10 بر این عقیده هستند که حسگر اثر انگشت موبایل آنها تنها در 20 درصد مواقع کار می کند و در بقیه موارد با این فناوری مشکل دارند. البته ابن مورد برای همه کاربران پیش نیامده است اما به دلیل تقاضاهای زیاد در این باره، ناچارا آن را در لیست ایرادات رایج موبایل سامسونگ گلکسی S10 قرار داده ایم .

حل مشکل حسگر اثر انگشت در موبایل سامسونگ گلکسی S10

گاها برخی از تعمیرکاران اشاره می نمایند که کاربر برای رفع این ایراد بایستی فشار بیشتری را به این دکمه وارد سازد. اما به نظر این عقیده یکم تفکر غیر کارشناسی است. زیرا چنین فناوری با نیروهای بسیار کمتر در دست سایر کاربران در حال استفاده می باشد. اما حل این ایراد به این راحتی ها هم نیست. برای حل مشکل حسگر اثر انگشت در موبایل سامسونگ گلکسی S10 سراغ تعمیرکار نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ در موبایل سلام رفته ایم و رفع این مشکل را از وی جویا شدیم.

مطلب مرتبط  آموزش تعمیرات موبایل سامسونگ – آموزش تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S7 Edge

کاربران می توانند برای رفع این ایراد موارد زیر را تست نمایند:

در درجه اول محافظ صفحه نمایش موبایل خود را بردارید و بدون آن نسبت به استفاده از این فناوری اقدام نمایید. گاها این ایراد با این ترفند برطرف خواهد شد.

در یک ترفند دیگر سعی کنید تا انگشتان مختلف دست خود را روی این حسگر تست کنید. در برخی مواقع شاهد بوده ایم که این ایراد در تعمیرات موبایل سامسونگ با این ترفند حل شده است.

در هنگام استفاده از حسگر اثر انگشت مطمئن شوید که انگشت شما دقیقا مرکز این حسگر را لمس می نماید و خیلی به سمت حاشیه ها کشیده نشده است.

با رفتن به بخش تنظیمات حساسیت لمسی اسمارت فون خود را در حد نهایت قرار دهید

در صورت عدم رفع ایراد حسگر اثر انگشت با این موارد چاره ای جز مراجعه به مرکز تعمیرات موبایل سامسونگ در تهران نخواهید داشت. نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ در شرکت موبایل سلام آمادگی رفع این ایراد را برای کاربران این اسمارت فون دارا می باشد.

خاموش شدن بلوتوث در زمان خاموش شدن صفحه نمایش

یکی دیگر از ایراداتی که کاربران این موبایل ها در نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ به آن اذعان می دارند این است که بلوتوث دستگاه بعد از خامش شدن اسکرین صفحه نمایش خاموش می شود. خاموش شدن بلوتوث در زمان استفاده از این فناوری دردسر زیادی ایجاد می نماید. تعدادی از کاربران سامسونگ گلکسی S10 گاها این ایراد را در موبایل خود مشاهده نموده اند. بیشتر افراد متوجه می شوند که در حالی که بلوتوث در ابتدا به خوبی متصل می شود ، در حالی که صفحه خاموش است، به طور تصادفی قطع می شود.

حل مشکل خاموش شدن بلوتوث در زمان خاموش شدن صفحه نمایش

به نظر می رسد که این مشکل ناشی از تنظیمات بهینه سازی برنامه موبایل شما است. در این تنظیمات گزینه ای وجود دارد که بعد از خاموش شدن صفحه نمایش تمام برنامه های فعال موبایل خاموش می شود. برای رفع این ایراد باید این گزینه را در موبایل خود خاموش نمایید.

البته همچنین می توانید این گزینه را تنها برای برنامه های خاص غیر فعال نمایید تا همچنان بهینه سازی مصرف انرژی در موبایل شما نیز صورت پذیرد.

ایراد اتصال ضعیف LTE در موبایل های سامسونگ

یکی دیگر از ایرادات رایجی که نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ شایع است ایراد اتصال ضعیف LTE در موبایل های سامسونگ می باشد. این ایراد تنها به یکی از سه موبایل مربوط نشده و کاربران هر سه مورد از این برندها آن را گزارش کرده اند. تعداد کمی از کاربران گزارش می دهند که Galaxy S10 Plus در اتصال 4G ضعیف عمل می نماید.

برای حل این ایراد احتمالا باید مشکل خود را با مرکز مخابرات  ارائه دهنده اینترنت خود برطرف نمایید. در اکثر موارد این ایراد با تعویض محل داده های اینترنت برطرف شده است.

مطلب مرتبط  تعمیرات موبایل سامسونگ | تعویض تعمیر برد سامسونگ گلکسی S20 Ultra

کیفیت باتری موبایل سامسونگ گلکسی S10 ضعیف است.

این ایراد نه فقط در این مدل های موبایل سامسونگ بلکه در سایر مدل ها نیز از ایرادات رایج می باشد. تعداد کاربرانی که برای تعمیر باتری موبایل خود به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ مراجعه می نمایند روز به روز در حال فزونی است. این افراد دائما از کم شدن ظرفیت موبایل های خود شاکی هستند. باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری مورد استفاده در موبایل های سامسونگ بعد از چند وقت با مشکلات زیادی روبرو می شوند. در کمتر از چند دقیقه مقدار قابل توجهی از شارژ آنها از بین رفته و موبایل دیگر مانند روز اول شارژ باقی نمی گذارد. این روند می تواند یک مشکل بزرگ برای کاربران این برند باشد.

استفاده از تراشه های بسیار پر قدرت باعث شده تا مشکل شعف در باتری موبایل سامسونگ بیشتر از پیش نیز شود. از این رو بخش تعمیرات موبایل سامسونگ در قسمت باتری دائما در حال تعویض این قطعه برای کاربران است.

حل مشکل کم شدن کیفیت باتری در موبایل سامسونگ

این ایراد در وهله اول ممکن است به دلیل استفاده غیراستاندارد کاربر از موبایل خود باشد. روشن بودن دائمی داده های تلفن همراه و استفاده از برنامه های سنگین به صورت همزمان می توان به مرور کیفیت باتری موبایل شما را تحت تاثیر قرار دهد.

از جهتی استفاده از موبایل در حالت اتصال به شارژر یکی دیگر از مواردی است که کاربران در مراجعه به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ به آن اذعان داشته اند. با استفاده استاندارد از موبایل خود می توانید به راحتی مشکلات باتری گوشی خود را در این سری ها به حداقل برسانید. همچنین در صورت حل نشدن مشکل باتری در این سری از تولیدات سامسونگ چاره ای جز تعویض باتری موبایل سامسونگ گلکسی S10 نخواهید داشت.

 

 

کاربران دو برادر دیگر نیز بایستی به همین روال اقدام نمایند و برای تعویض باتری موبایل سامسونگ خود اقدام نموده و از یک باتری اورجینال جدید  در اسمارت فون خود استفاده کنند.

مراحل تعویض باتری موبایل سامسونگ گلکسی S10 e و S10 Plus نیز در بخش مقالات آموزشی موبایل سلام ارائه شده است.

مشکل گرمای بیش از حد موبایل های سامسونگ

این سری از تولیدات موبایل سامسونگ متاسفانه با ایراد داغ شدن نیز همراه هستند. استفاده زیادی از این موبایل ها باعث می شود تا بدنه آنها به شدت داغ شده و این مشکل دردسر بزرگی برای کاربران این موبایل ها است. این ایرادات حتی می تواند منجر به آتش سوزی نیز در اسمارت فون شما شود.

البته این ایراد برای همه کاربران موبایل سامسونگ نبوده و برخی از مراجعین به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ از این مشکل گلایه دارند. در صورت حاد بودن مشکل داغ شدن دستگاه احتمالا باید از خدمات گارانتی تعویض موبایل خود استفاده کرده و با مراجعه به محل خرید موبایل خود نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

منبع : دیجیتال ترند

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۱۱ پاسخ

 1. چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون باخبر بشیم

 2. مطلب خوبی بود همکار گرامی

 3. چطوری می تونم باهاتون ارتباط بر قرار کنم

 4. خیلی ممنون از توضیحاتون خوبتون

 5. گل گفتید آقای دکتر دست مریضاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *