گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟ گوشی سامسونگ ساخت ویتنام بهتره یا هند؟ احتمالا این ها سوالاتی است که هر کاربری در هنگام خرید گوشی های سامسونگ یا حتی سایر برندهای گوشی از خود می پرسد. البته حق هم دارند. امروزه قیمت اسمارت فون های ایده آل بازار اعدادی بسیار حیرت آور بوده و خرید آنها نزدیک به یک سرمایه گذاری بزرگ محسوب می شود. از این رو کاربر باید این حق را داشته باشد که هم کشور سازنده آن را بداند و هم اطلاع از این موضوع داشته باشد که این گوشی به سفارش کدام کشور تولید شده است. گاها در میان کامنت های کاربران در دوره تعمیرات موبایل با این سوال روبرو می شویم که چرا کیفیت تولیدات سامسونگ با هم متفاوت است یا کیفیت شارژر و سایر اقلام یک مدل از تولیدات سامسونگ با هم تفاوت دارد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق این موضوعات پرداخته و راهکارهایی را نیز برای حل آنها ارائه نماییم.

در حال حاضر تمام اسمارت فون هایی که وارد کشور می شوند، معمولا اگر از فروشگاه معتبری خرید کنید، دارای گارانتی های معتبری بوده و در صورت بروز هر مشکلی می توانید موضوعات مختلف را پیگیری نمایید. از این رو در هنگام خرید می توانید اطمینان بیشتری داشته باشید. اما گاها پیش آمده که برخی از کاربران از کیفیت ال سی دی و یا سایر قطعات موبایل خود شکایت دارند و مدعی هستند که همین مدل از تولیدات سامسونگ را در دست دوستان خود با کیفیت بهتری دیده اند. این سوال و ابهام از کجا نشات می گیرد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

 در ادامه با موبایل سلام همراه بمانید.

موضوعاتی که در ادامه آنها را بررسی خواهیم نمود:

 • داستان از کجا شروع می شود؟
 • گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟
 • گوشی سامسونگ به سفارش فلان کشور یعنی چه؟
 • مسیر رسیدن یک گوشی سامسونگ از کمپانی سازنده تا دست کاربر
 • چگونه بفهمیم گوشی سامسونگ ساخت کجاست و به سفارش کدام کشور است؟

داستان از کجا شروع می شود؟

قبل از اینکه به بررسی موضوع گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟، بپردازیم، ابتدا باید کمی این بیشتر این موضوع را خدمت شما کاربران توضیح دهیم. اصلا مگر سامسونگ یک کمپانی کره ای نیست؟ پس چرا باید گوشی سامسونگ ساخت کشور دیگری مانند هند، چین، ویتنام و یا … باشد؟ در همین ابتدای کلام باید عرض کنیم که در صورتی که گوشی سامسونگ شما ساخت کشوری به غیر از کره باشد، به معنای تقلبی بودن آن نخواهد بود. کمپانی های بزرگ چند ملیتی مانند سامسونگ به جای متمرکز شدن در یک کشور، شعبات کارخانجات خود را در کشورهای مختلفی دایر می سازند. از این رو خط تولید های آنها نیز در این کشورها با نام کشور مبدا شروع به کار می نماید.

آموزش رایگان تعمیرات موبایلپس وقتی می گوییم گوشی سامسونگ ما ساخت هند است به این معنی نیست که هندی ها از روی سامسونگ کپی کرده اند. بلکه این خود سامسونگ است که برای ساخت گوشی خود از امکانات این کشور استفاده نموده و برای شهروندان آنجا اشتغال زایی نیز انجام داده است. این اتفاقی است که نه فقط برای سامسونگ برای هر کمپانی دیگری نیز به همی مشکل به وقوع می پیوندد. بیشترین میزان تولیدات کمپانی اپل در چین است. بزرگترین شعبات کارخانجات آدیداس در پاکستان است. و از این قبلی موارد که در دنیای تجارت زیاد رخ می دهد. از این رو هندی بودن سامسونگ به معنی غیر اصل بودن آن نخواهد بود. اما اینجا سوال مهمی که پیش می آید این است که گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

مطلب مرتبط  اخبار سامسونگ | مقایسه سامسونگ گلکسی A50 با A50s

 

 

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

گاها شایعاتی در این زمینه پخش می شود که مثلا:

 • گوشی سامسونگ ساخت ویتنام بهتر است.
 • یا گوشی های سامسونگ ساخت هند کیفیت پایینی دارد.
 • یا گوشی های سامسونگ ساخت هند خیلی کپی شده و نمونه های تقلبی زیادی از آنها در بازار وجود دارد.

این شایعات نه فقط برای اسمارت فون های سامسونگ بلکه برای سایر برندها نیز به همین شکل وجود دارد. اما واقعاً این ها می توانند حقیقی باشند؟ به نشر شما سامسونگ برندی که بیش از 50 درصد بازار اسمارت فون های جهان و بیش از 50 درصد بازار لوازم خانگی جهان را به خود اختصاص داده است، خط تولید هندی خود را با کیفیت پایین تر و خط تولید ویتنامی خود را با کیفیت بالاتری ایجاد می کند؟ باور کردن این موضوع کمی سخت و حتی بعید به نظر می رسد. البته ذکر این نکته منطقی است که ممکن است در تولید چند اسمارت فون در یک کارخانه عیب و ایراداتی وجود داشته باشد که ناشی از خطای انسانی باشد. اما اینکه یک خط تولید سامسونگ گوشی های با کیفیت پایین تر می زند، به نظر منطقی نیست. البته تنها خود سامسونگ است که می تواند نظر قطعی در این باره صادر نماید.

از این رو خیلی توصیه ای از این بابت به شما کاربران نداریم. اما در صورتی که خود شما به این یقین رسیده اید که تولیدات سامسونگ ساخت هند کیفیت پایین تری دارد و یا مواردی  از این دست، در ادامه به شما کمک خواهیم کرد که قبل از خرید بفهمید که گوشی ساخت کدام کشور بوده و به سفارش کدام کشور تولید شده است. البته ذکر این نکته هم ضروری است که گاها برخی از گوشی های سامسونگ ساخت یک کشور ممکن است تفاوت هایی با هم داشته باشند. در واقع یک مدل گوشی متعلق به سامسونگ که تولید یک کشور هم هستند و یا تولید دو کشور مختلف، ممکن است از نظر کیفیت با هم اختلافاتی داشته باشند. اما ریشه این اختلافات و تفاوت ها به کشور سازنده آن بر نمی گردد. بلکه مربوط به کشوری می شود که سفارش دهنده محصول مورد نظر است.

 

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

 

گوشی سامسونگ به سفارش فلان کشور یعنی چه؟

گوشی سامسونگ به سفارش اروپا، لپ تاپ سامسونگ به سفارش آسیا، این ها عبارت هایی هستند که گاها برخی از فروشنده ها در هنگام تبلیغ محصولات خود از آنها یاد می کنند. اما این عبارت ها چه معنی در بازار تجارت دارد؟ مگر گوشی سامسونگ به سفارش اینجا و آنجا داریم؟ یا سفارش اینجا و آنجا گوشی سامسونگ تفاوتی با هم دارد؟ در این بخش به این سوالات ذهن شما پاسخ خواهید داد. در دنیای تجارت جهانی هر تاجری و هر کشوری می تواند از یک سازنده درخواست تعداد مشخصی محصول در سال با کیفیت مورد نظر خود نماید. به این معنی که مثلا من تاجر می توانم با تماس با کمپانی سامسونگ و معرفی خود و البته واریز درصدی از مبلغ سفارش، به این شرکت سفارش 10 میلیون موبایل سامسونگ گلکسی A51 بدهم. اما با این تفاوت که برای کاهش قیمت از این کمپانی بخواهم به جای رم 6 گیگابایتی در آن یک رم 4 گیگابایتی قرار دهد.

مطلب مرتبط  اخبار موبایل | معرفی موبایل هواوی هانر Huawei Honor 9A

تعمیرات آیفونخوب مسلما کیفیت این گوشی با کیفیت A51 اصلی تفاوت خواهد داشت. زیرا رم آن یک مدل پایین تر است. اما آیا این ایراد از طرف کمپانی سامسونگ می باشد؟ مسلما این جا من سفارش دهنده با تعیین کیفیت، چنین استانداردی را تقاضا کرده ام. دقیقا همان اتفاقی که برای محصولات چینی درجه چندم به سفارش ایران می افتد. از این رو تفاوت کیفیتی که در یک مدل از اسمارت فون های سامسونگ رخ می دهد، به این دلیل است. نه به دلیل کشور سازنده آنها. این اتفاق هر ساله برای کشورهای مختلف در حال رخ دادن است.

مسیر رسیدن یک گوشی سامسونگ از کمپانی سازنده تا دست کاربر

برخی از کاربران نیز از با این سوال روبرو هستند که موبایل آنها از کجا به دست آنها رسیده است. در درجه اول باید عرض کنیم که ایران تحریم است. پس نمی تواند به صورت مستقیم به سامسونگ سفارش خرید بدهد. از این رو هیچکدام از سامسونگ های موجود در ایران سفارش ایران نیستند. تمام این گوشی ها اول باید وارد کشور مقصد شوند. زیرا به سفارش آنها تولید شده و تنها یک سیم کارت مخصوص به آن کشور می تواند این موبایل ها را از حالت قفل خارج سازند. برای مثال گوشی سامسونگ سفارش امارات ابتدا باید وارد امارات شده و در این کشور یک سیم کارت اماراتی در آن درج شود تا موبایل از حالت قفل کارخانه ای خارج شود. حال محصولات این چنینی برای ورود به ایران دوباره بسته بندی و مهر و موم شده و با گذر از گمرک وارد ایران می شود و به دست مشتری می رسد. از این رو برخی از تفاوت های کیفیتی در گوشی های سامسونگ را نیز می توان به این موضوع نسبت داد.

چگونه بفهمیم گوشی سامسونگ ساخت کجاست و به سفارش کدام کشور است؟

حال بعد از بررسی گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟ سوال اینجاست که چگونه بفهمیم گوشی سامسونگ ما ساخت کدام کشور است و به سفارش کدام کشور تولید شده است. برای این کار روند بسیاری ساده ای در پیش خواهید داشت.

 

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

 

1-    ابتدا باید کد imei گوشی خود را پیدا کنید. این کد را می توانید در پشت بسته بندی آن بیابید. یا کد *#06 را در موبایل خود شماره گیری کنید. خود به خود این کد را خواهید دید.

2-    حالا با ورود به سایت www.imei.info و وارد کردن این د در محل مخصوص و گذر از چند مرحله ساده تمام اطلاعات گوشی خود اعم از کشور سازنده و کشور سفارش دهنده آن را ببینید.

آموزشگاه تعمیرات موبایلتعمیرات موبایل سامسونگ

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای

۱۱ پاسخ

 1. هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 2. این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 3. من مشاوره برای رابطه می خواستم چجوری باهاتون ارتباط بر قرار کنم

 4. گل گفتید آقای دکتر دست مریضاد

 5. دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *