اخبار موبایل | داستان سیب گاز زده اپل – تعمیر موبایل اپل

داستان سیب گاز زده اپل چیست؟ شایعات زیادی درباره لوگو شرکت اپل وجود دارد. اما چرا واقعا یک سیب گاز زده باید لوگوی یکی از بزرگترین شرکت های تولید اسمارت فون های عالی و لوازم تکنولوژی در جهان باشد؟ اگر این سوال برای شما هم به عنوان یکی از کاربران این برند پیش آمده است، در این مقاله به بررسی آن می پردازیم. ورای همه داستان ها و شایعات زیادی که درباره برند اپل وجود دارد، تاریخچه این شرکت و سازنده آن ساده تر از آن چیزی است که تصور می نمایید. در مقاله های گذشته به معرفی اسمارت فون های فوق حرفه ای و مدرن این برند پرداختیم. تولید اسمارت فون هایی مانند اپل آیفون 11 پرو مکس نیاز به هنر و تخصص بالایی دارد که تنها از طرف اپل امکان پذیر می باشد. مرور تاریخچه و داستان سیب گاز زده اپل نیز می تواند مانند همین اسمارت فون تولیدی این برند جذاب و هیجان انگیز باشد.

یکی از دلایل شگفت انگیز بودن و راز آلود بودن داستان سیب گاز زده اپل و تاریخچه این برند زندگی بسیار مرموزی است که موسس آن داشته است. استیو جابز فقید با وجود همه سادگی ها در رفتار و منش خود، زندگی بسیار ماجراجویانه و هیجان انگیزی را پشت سر گذاشته است. گوشه گوشه زندگی این مرد پر از رازهایی است که هنوز هم بسیاری از آنها سر به مهر باقی مانده است. بررسی زندگینامه استیو جابز خود نیاز به یک کتاب و مقاله جدا دارد. با این حال به دلیل ارتباط زندگی وی با تاریخچه لوگوی این شرکت، به ناچار بایستی برخی از واقعیت های زندگی وی را نیز برای کاربران بازگو نماییم.

در ادامه با یک داستان هیجان انگیز با موبایل سلام همراه بمانید.

نمایندگی تعمیرات موبایل اپل تهران

موبایل سلام به عنوان نمایندگی تعمیرات موبایل اپل تهران ارائه دهنده خدمات به روز این خدمات برای کاربران است. در این مقاله نیز برای بررسی بیشتر و آشنا نمودن هر چه بیشتر کاربران اپل با تاریخچه این شرکت قصد داریم تا داستان سیب گاز زده اپل را مرور نماییم.

چرا سیب؟

قبل از اینکه داستان سیب گاز زده اپل را با هم مرور کنیم، ابتدا باید به این واقعیت بپردازیم که چرا میوه سیب به عنوان نماد این شرکت انتخاب شده است تا بعدا سراغ گاز زدن آن نیز برویم. بررسی شایعاتی که در این باره وجود دارد، خالی از لطف نیست. از این رو ابتدا شایعاتی مهمی که درباره سیب شدن لوگو اپل وجود دارد را بررسی می نماییم.

استیو جابز و کارگری در باغ سیب

یکی از اصلی ترین واقعیت های زندگی استیو جابز این است که وی از همان روز های دانشجویی برای زندگی خود مشغول کار و کاسبی و تجارت در شرکت ها و مشاغل مختلف بوده است. یکی از شایعات به وجود آمده درباره این دوران زندگی وی نیز کارگر بودن استیو در یک مزرعه کشت سیب می باشد. از هم اتاقی و همکار استیو در دانشگاه نقل شده است که استیو به دلیل الهام گرفتن از سیب های سرخ این باغ لوگوی اپل را سیب انتخاب کرده است. هر چند اگر موضوع کارگری استیو در یک باغ سیب درست هم باشد باز دلیلی بر انتخاب این میوه به عنوان لوگوی بهترین شرکت تولید موبایل در جهان نباید منطقی باشد، اما داستان بزرگترین برندهای جهان نشان می دهد که همیشه یک علاقه شخصی پشت این انتخاب ها وجود داشته است.

مطلب مرتبط  آموزش تعمیرات موبایل اپل – آموزش تعویض ال سی دی آیفون 5S

از علاقه به همسر و دختر و فرزند گرفته تا علاقه به یک شخصیت و حیوان و میوه را می توانید در داستان به وجود آمدن لوگوی بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا بخوانید. از این رو مسلما در انتخاب سیب به عنوان لوگوی شرکت اپل نیز نمی توان این علاقه را نادیده گرفت. اما برای انتخاب سیب به دلیلی قوی تر و بزرگ تر از کار کردن در یک باغ سیب نیاز است. استیو جابز دلایل بهتری می توانست داشته باشد.

سیب آدم و حوا

این شایعه نیز کم و بیش در سایت ها و نوشته های مختلف به چشم می خورد. الهام گرفتن از میوه ای که زندگی انسان را از همان بدو شروع تحت تاثیر قرار داده است، می تواند به قدر کافی دلیلی قوی در داستان سیب گاز زده اپل باشد. داستان وقتی جالب تر می شود که بدانید استیو جابز اصالتا دارای یک مادر مسلمان سوری و پدر آلمانی بوده و ریشه های مذهب در خانواده اصلی وی پر رنگ بوده است. از این رو شنیدن این شایعه می تواند به این بخش از زندگی وی نیز وابسته باشد. سیبی که زندگی انسان  بر روی زمین را شروع کرد این بار قرار است زندگی انسان آینده را در دنیای تکنولوژی پایه ریزی نماید، می تواند شروعی عالی و زیبا بر داستان سیب گاز زده اپل باشد.

اما در دوران تاسیس اپل سال ها از زندگی استیو جابز گذشته است. اینکه وی هنوز عقاید و نظرات مذهبی خانواده قبلی خود را که در کودکی از آنها جدا شده را به یاد داشته باشد می تواند کمی بعید باشد. زندگی در سانفرانسیسکو هر چیزی را از ذهن آدم می پراند تا چه برسد به سیب آدم و حوا!!

 

 

داستان آلن تورینگ پدر تکنولوژی های نوین

آلن تورینگ بنیان گذار رایانه ها و کامپیوترهای امروزی است. اگر وی را نمی شناسید و از زندگی و کارهای وی اطلاعی ندارید، به شما حق می دهیم. دانشمندان زیادی در تاریخ بشر وجود دارند که با وجود ارائه خدمات فوق العاده نامی از آنها در تاریخ نیست و یا به ندرت و در مجامع علمی تخصصی از آنها یاد می شود. اما زندگی یکی از این دانشمندان با داستان سیب گاز زده اپل گره خورده است. آلن در کنار ذهن خلاق، ایده پرداز و هوش بلایی که داشت، زبانی سرخ نیز در دهان داشت. مخالفت با جنگ های آلمانی ها برای وی دردسر ساز شد. سال ها زندگی در زندان و دور ماندن از جامعه باعث شد تا نام این دانشمند بزرگ در تاریخ کم رنگ تر و کم رنگ تر شود.

آلن پس از مدت زیادی شکنجه در زندان آلمانی ها در نهایت با گاز زدن سیبی که یک سیانور در آن گنجانده شده بود، به زندگی پر افتخار خود پایان داد. از این رو شایعات زیادی وجود دارد مکه استیو جابز نیز سعی کرده با استفاده از سیب نام این دانشمند و پدر تکنولوژی های نوین را نیز زنده نگه دارد. چیزی که اکنون به واقعیت پیوسته است. حال اگر استیو اصلا چنین منظوری هم نداشته بود، آلن و زندگی وی نیز با داستان سیب گاز زده اپل همراه شده است.

مطلب مرتبط  آموزش تعمیرات اپل – آموزش تعویض ال سی دی آیفون XR

هیچ داستانی وجود ندارد!!

کمی بعید اما ممکن. بله ممکن است اصلا هیچ داستان و رازی در داستان سیب گاز زده اپل وجود نداشته باشد. این هم یکی از شایعاتی است که درباره نام گذاری لوگوی اپل با سیب گاز زده وجود داشته است.

چیزی بهتر از اپل نمی توان پیدا کرد

در یک داستان نزدیک به واقعیت از شریک اولیه استیو جابز در تاسیس اپل، این واقعیت به میان آمده است که استیو چیزی بهتر از اپل پیدا نکرده است. ماجرا از این قرار است که استیو جابز با تاسیس اپل ابتدا نام این شرکت را از روی یک نظر اولیه اپل قرار می دهد. بعدها وی همراه با شریک خود ساعت ها روی نام گذاری شرکت فکر کرده و ایده پردازی می نمایند. در نهایت تصمیم بر این می شود مه هیچ چیزی بهتر از اپل برای نام گذاری شرکت وجود ندارد.

سیب نیوتن و تولد یک ایده

آخری شایع های که می خواهیم در داستان سیب گاز زده اپل و نام گذاری این کمپانی به آن اشاره کنیم، تأثیرپذیری نیوتن از سیب برای کشف جاذبه بوده است. سیب به سر نیوتن خورد و جاذبه کشف شد. سیب به سر جابز خورد و ایده اپل شکل گرفت. این جمله به تنهایی می تواند دلیلی لازم و کافی برای این نام گذاری باشد؛ که اگر راست باشد دوباره بایستی به خلاقیت و ایده پردازی جابز آفرین بگوییم و وی را تحسین کنیم.

جالب است بدانید که لوگوی اپل ابتدا با طرحی از نیوتن بوده است که در زیر درخت سیب مشغول نوشتن طرح های اولیه برای کشف جاذبه بوده است. لوگویی که آخرین شایعه درباره داستان سیب گاز زده اپل را پررنگ تر و قوی تر از سایر آن نشان می دهد.

 

 

سیب گاز زده از کجا آمده است؟

طراح اصلی لوگوی سیب گاز زده اپل شخصی به نام راب جانف است. برای اینکه بدانیم چرا لوگوی اپل یک سیب گاز زده است چه چیزی بهتر از اینکه از آقای جانف این راز را جویا شویم. آقای جانف در پاسخ این پرسش ادعا دارد که طرح اولیه لوگو یک سیب کامل بود اما این نماد به سایر میوه ها مانند آلبالو نیز شباهت زیادی داشت. از این رو برای اینکه در آینده هر کس با دیدن لوگو مستقیما به نام اپل اشاره کند و از نام های دیگری استفاده نکند، شکل گاز زده آن انتخاب شد. این گاز باعث می شود تا سیب اپل دیگر با هیچ میوه دیگری اشتباه گرفته نشود.

اپل و داستان سیب گاز زده اپل را با هم مرور کردیم. اما این داستان هر چقدر هم که اسرار آمیز و راز آلود باشد، نباید ذهن شما را به خود مشغول کند. برای تعمیرات موبایل آیفون خود می توانید روی ما در موبایل سلام حساب کنید.

منبع: getfynd

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۱۱ پاسخ

  1. لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

  2. شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *