اخبار اپل – زمان انتشار iOS 14 در سال 2020 دقیقا چه تاریخی است؟

شایعاتی جدید درباره زمان معرفی نسخه جدید iOS و ویژگی های آن

از آغاز سال نو میلادی که اکنون حدود 3 ماه از آن می گذرد، تقریباً هیچ قراری و هیچ معرفی از پیش تعیین شده ای نبوده است که به خاطر ویروس کرونا عقب نیفتاده باشد. هر خبری در هر زمینه ای مخصوصاً اخبار تکنولوژی تحت تأثیر همه گیر شدن ویروس کرونا به زمان دیگری موکول شده اند. از این رو به هیچ وجه نمی توان درباره اخبار پیش روی تکنولوژی با اطمینان صحبت کرد. هر چیزی در آینده می تواند تحت تأثیر عواقب بعدی این ویروس دوباره به تأخیر بیفتد. اما با این حال شایعاتی درباره زمان ارائه iOS 14 منتشر شده است که بد نیست به آن بپردازیم.

هر سال یک بار شاهد حضور iOS جدید هستیم.

اپل هر ساله یک بار اقدام به معرفی نسخه جدید سیستم عامل iOS می نماید. این سیستم عامل جدید بر روی همه آیفون ها و آی پد ها اعمال شده و میلیون ها دستگاه اپل در سرتاسر جهان با سیستم عامل جدید اپل به روز رسانی می شوند. اتفاقی که مزیت های بسیار زیادی برای آنها ایجاد می نماید و این بار در سال 2020 نوبت به iOS 14 رسیده است.

البته این اتفاق برای iOS 13 کمی متفاوت بود. تا قبل از زمان عرضه iOS 13 دستگاه های آنها امکانات جدید بیشتری دریافت نمایند. همراه با iOS 13 حالت Dark Mode و یک برنامه Photoshung برای کاربران به روز رسانی شد که اصلاً چیز مورد انتظار هواداران اپل نبود. برخی از کاربران مدل های قدیمی اپل با به روز رسانی iOS 13 دچار نواقص زیادی در موبایل خود شدند. بسیاری از آنها با سرعت های بسیار کند روبرو شدند. حتی کار به شکایت و شکایت کشی هم رسید. تا جایی که اپل محکوم به پرداخت غرامت های سنگینی به برخی کاربران در فرانسه شد. از این رو  خود اپل نیز می داند که برای نسخه جدیدتر iOS باید به فکر خلاقیت های بهتر و بالاتر باشد.

در ادامه می خواهیم کمی بیشتر درباره iOS 14 صحبت کنیم. از زمان تقریبی انتشار این نسخه جدید سیستم عامل اپل تا برخی از ویژگی های احتمالی موجود در آن که در حال حاضر بیشتر شایعه هستند و هنوز هیچ تایید رسمی از سوی اپل برای آن نشده است.

چه زمانی iOS 14 عرضه خواهد شد؟

نمی خواهیم زمان عرضه iOS 14 را  در سال 2020 پیش بینی کنیم. اما یک واقعه تاریخی در این باره وجود دارد. اگر به آمار سال های قبل نگاهی بیندازیم انتظار خواهیم داشت که در تاریخی بین 14 تا 18 سپتامبر سال 2020 باید شاهد عرضه iOS 14 باشیم. در واقع به روز رسانی iOS جدید باید یک هفته بعد از معرفی پرچم دار جدید آیفون در ماه سپتامبر باشد. 5 تاریخ قبلی انتشار سیستم عامل iOS به ترتیب به شرح زیر بوده اند:

iOS 13: پنجشنبه 19 سپتامبر 2019

iOS 12: دوشنبه 17 سپتامبر 2018

iOS 11: چهارشنبه 20 سپتامبر 2017

iOS 10: سه شنبه 13 سپتامبر 2016

iOS 9: چهارشنبه 16 سپتامبر 2015

 

 

WWDC 2020

اپل معمولا به روز رسانی سیستم عامل خود را به مراسم سالانه WWDC موکول می نماید. این مراسم هم باید از 8 ژوئن سال  جدید آغاز گردد. در این تاریخ نیز منتظر ارائه اولین نسخه بتا iOS خواهیم بود. در این تاریخ برای اولین بار شاهد ارائه نسخه بتا iOS 14 برای توسعه دهندگان خواهیم بود. کاربران عمومی البته باید کمی بیشتر منتظر بمانند.

مطلب مرتبط  آموزش تعمیرات اپل – آموزش تعویض باتری آیفون 6

نسخه عمومی بتا سیستم عامل iOS 14 این امکان را برای کاربران فراهم خواهد کرد تا بتوانند قبل از ارائه نسخه اصلی این سیستم عامل جدید را امتحان کرده و کارایی های آن را بیاموزند. این امکان حتی برای اپل فراهم خواهد بود تا بتواند با ارائه این نسخه، نقطه ضعف های احتمالی آن را بررسی نموده و دیدگاه کاربران خود را نیز نسبت به آن ببیند. از این رو  با اینکه تا کنون بسیاری از ویژگی ها  مشخصات iOS جدید انتخاب شده و در حال انجام است، اما در فاصله ارائه نسخه بتا آن تا تاریخ اصلی این وقت برای اپل فراهم خواهد بود تا بتواند آن را برای امکانات بیشتر و بهتر اصلاح نماید. از این رو انتظار می رود تا در تاریخ 29 ژوئن شاهد ارائه اولین نسخه بتای عمومی iOS 14 باشیم.

طبق اطلاعات کم و بیشی که یک سایت فرانسوی آنها را برملا کرده است، iOS 14 برای تمام دستگاه هایی که iOS 13 با آنها سازگار بود، سازگار خواهد بود. در ادامه لیستی از دستگاه هایی قبلا با سیستم عامل iOS 13 بوده اند را آورده ایم که احتمالا با سیستم عامل جدید آیفون نیز سازگار خواهند بود.

iPhone 6s & iPhone 6s Plus

iPhone SE & iPhone 7 & iPhone 7 Plus

iPhone 8 & iPhone 8 Plus

iPhone X

iPhone XR و iPhone XS و iPhone XS Max

iPhone 11 & iPhone 11 Pro & iPhone 11 Pro Max

خبر خوب برای کاربران آیفون 6S است. این افراد هنوز می توانند موبایل هوشمند خود را به سیستم عامل جدید اپل به روز رسانی نمایند. این نسخه از آیفون در سال 2015 ارائه شده است و هنوز هم که 5 سال از زمان عرضه آن می گذرد، می تواند از قابلیت های نسخه جدید سیستم عامل iOS استفاده نماید. البته این اتفاق قبلا برای آیفون 6 رخ داده بود. اسمارت فونی که در سال 2014 ارائه شده بود در سال 2019 و بعد از 5 سال گذشت از زمان ارائه آن دیگر به روز رسانی نخواهد شد.

تجربه ای بد اما بزرگ از iOS 13

iOS 13 را احتمالا باید یکی از تجربه های بسیار تلخ اپل در نظر گرفت. این نسخه از سیستم عامل آیفون از پایان سپتامبر 2019 تا پایان دسامبر همان سال چیزی حدود 8 بار به روز رسانی و اصلاح شد. هر بار برخی از مشکلات و ایرادات این نسخه را برای کاربران تبدیل به یک عذاب بزرگ می نمود. اپلیکیشن هایی که دیگر به خوبی اجرا نمی شدند و هیچ چیز سر جای خودش نبود. حالا اما انتظار داریم تا اپل از این تجربه تاریخی خود درس گرفته و سیستم عامل امسال خود را با ویژگی های خاص تر و راندمان بالاتر و بهتر ارائه نماید.

اپل می داند که اگر یک بار دیگر این اتفاق مشابه نسخه 13 برای سیستم عامل جدید نیز تکرار شود، می تواند تبدیل به یک فاجعه بزرگ برای آنها باشد. این امر حتی می تواند منجر به از دست رفتن تعداد بسیاری بالایی از کاربران آنها نیز شود. اتفاقی که در رقابت تجاری آنها با سامسونگ می تواند افت شدیدی برای آنها به بار بیاورد.

مطلب مرتبط  آموزش تعمیرات موبایل اپل – آموزش تعویض ال سی دی آیفون 5S

البته این بار اپل کمی زرنگی کرده است. در یک تصمیم منطقی و هوشمندانه آنها زمان ارائه پرچم داران جدید خود را همزمان با ارائه نسخه اصلی iOS 14 رقم خواهند زد. از این رو قبل از آن این فرصت برای آنها وجود خواهد داشت تا آنها بتوانند کارکرد این سیستم عامل را در نسخه بتای آن تست کنند. نسخه هایی که به دست عموم هم خواهد رسید و تمام ایرادات احتمالی آن امکان اصلاح خواهد داشت.

هر بار که اپل نسخه جدید سیستم عامل خود ر ابا تغییرات کمتری ارائه می داد، همه چیز طبق یک روال منطقی پیش می رفت. هر چند شگفتی های خیلی زیادی برای کاربران ایجاد نمی شد، اما همه چیز تحت کنترل بود و ایراداتی در آنها دیده نمی شد. انتقال از iOS 11 به 12 با تغییرات بسیار محدودی صورت گرفت اما iOS12 تبدیل به یکی از بهترین نسخه های این سیستم عامل شد. طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد و هنوز هم خیلی ها آن را بهترین قلمداد می کنند که البته با ارائه iOS 14 انتظار داریم تا این مقام را نیز با خود به همراه داشته باشد.

انتظاراتی که از iOS 14 داریم.

حالا اما با گذشت زمان و تجربه نسخه قبلی این سیستم عامل، کاربران علاقه چندانی به استفاده از قابلیت هایی مانند DarkMode نداشته اند. اخبار و گزارشاتی از قابلیت های نسخه جدید این سیتم عامل نیز به بیرون درز کرده است.

پیام رسانی به روزتر

شواهدی وجود دارد که اپل در حال تست چند قابلیت ویژه و جدید در سیستم پیام رسانی سیستم عامل جدید خود دارد.

برنامه تناسب اندام

 

 

ظاهرا باید شاهد یک نرم افزار تناسب اندام رایگان و جدید در نسل بعدی آیفون باشیم. نرم افزاری که فعلا با کد سیمور در حال آزمایش و کد نویسی است ولی احتمالا تا آن موقع نام آن با تغییراتی همراه خواهد شد. گزینه های ورزشی جدید مانند یوگا، رقص، دوچرخه سواری، قایقرانی و برخی دیگر به این نرم افزار اضافه خواهند شد تا کاربران از آنها استفاده نمایند.

هر چند هنوز زود است که بخواهیم درباره جزئیات دقیق این سیتم عامل صحبت کنیم، اما هر چه هست شواهد نشان می دهد که برنامه ریزی های دقیقی برای آن انجام شده است. کاربران اپل نیز به این امید هستند تا بتوانند عملکرد ویژه ای را در سیستم عامل جدید موبایل خود مشاهده کنند. پرچم داران جدید آیفون احتمالا با قیمت های بسیار گران قیمتی عرضه خواهند شد. از این رو این سیستم عامل می تواند یک هدیه شگفت انگیز و بزرگ برای کاربران آیفون های قبلی باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۱۱ پاسخ

  1. شما کانال تلگرام هم دارین؟

  2. هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

  3. این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

  4. بسیار گویا و شفاف بیان کردید

  5. کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

  6. دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

  7. چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *