اخبار اپل – تازه های اپل و کرونا

اپل به مبارزه با کرونا روی آورده است.

اپل هم مانند بسیاری دیگر از کمپانی های دیگر با ویروس کرونا و پیامدهای آن درگیر شده و هر روز هم خبرهای جدیدی از این تقابل در میان اخبار تکنولوژی به چشم می خورد. از همان روزهای نخست شیوع کرونا در کشور چین به علت اینکه زیر ساخت های اصلی و زیادی از کمپانی اپل در این کشور حضور داشت، این کمپانی با این بیماری و ویروس مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت. از همان روزهای نخست آنها مجبور به تعطیلی بخش اعظمی از مغازه های خرده فروشی خود در این کشور شدند. کارخانجات اصلی تعطیل شد و شهر آیفون نیز در نهایت پس از کش و قوس های فراوان در چین به تعطیلی کشیده شد. اتفاق هایی که ضررهای بسیار بزرگ  و زیادی به اقتصاد این کمپانی وارد آورد.

اما مسئله به همین جا ختم نشد. همچنان آنها مجبور به تعطیلی سایر مغازه های خود در اروپا نیز شدند. روندی که همچنان بعد از گذشت سه ماه نیز به حالت عادی خود برنگشته است. کم کم با کم شدن شدت بیماری برخی از مغازه های خرده فروشی اپل در چین باز شد. اما همزمان آنها مجبور بودند تا مسافرت های کارکنان خود را به کشورهای مختلف مدیریت و محدود نمایند. مسافرت هایی که بسیار خطرآفرین بودند. این ها همه به مشکلات و ضررهای اپل افزود. آنها هنوز هم به حالت قبلی برنگشته که هیچ چندی پیش شاهد مبتلا شدن یکی از کارکنان آنها به ویروس کوید 19 بودیم.

در روزهای اخیر نیز شاهد حضور پرقدرت دنیای تکنولوژی برای مبارزه با این ویروس خطرناک هستیم. گوگل، سامسونگ، مایکروسافت و البته اپل هم از این مبارزه شانه خالی نکرده و در خط مقدم آن حضور یافته اند. علاوه بر بسیاری از کمک های مالی شاهد آنها زیرساخت های خود را نیز در اختیار کشورهای مختلف قرار داده اند تا به نوعی به ریشه کن کردن این ویروس در جهان کمک کنند. در ادامه به بررسی دقیق تر و جزئیات مبارزه اپل با ویروس کوید 19 خواهیم پرداخت.

تکنولوژی در خدمت انسان

اولین و اصلی ترین دلیل توسعه تکنولوژی های مختلف در همه ابعاد استفاده از آنها برای راحتی زندگی و آسایش بیشتر انسان می باشد. از دیرباز ماشین های مختلف با تکنولوژی هایی که داشتند، برای ایجاد یک بخش بهتر و راحت تر در زندگی انسان توسعه یافته اند. اکنون نیز در این شرایط سخت انتظاری که از آنها می رود، بالاتر بردن سطح امنیت انسان ها و ایجاد بستری مناسب برای مبارزه با این ویروس خطرناک می باشد. مسلما تکنولوژی هایی که توانایی این مبارزه را نداشته باشند، مورد استقبال کاربران قرار نخواهند گرفت. از این رو شرکت ها و کمپانی های بزرگ جهان دست به کار شدند تا راهی برای درمان این ویروس و روشی برای جلوگیری از گسترش آن پیدا کنند.

گوگل چندی پیش در یک اقدام جالب اقدام به ارائه سرویسی برای تست کرونا در منزل برای کاربران نمود که با استقبال کشور آمریکا روبرو شد. بعد از آن شاهد اقدامات دیگری از سوی سامسونگ و سایر کمپانی های بزرگ برای مقابله با این ویروس بودیم. ویروسی که تنها راه جلوگیری از آن در شرایط فعلی اجتناب از نزدیکی و پرهیز از حضور در مکان های عمومی برای مردم است. البته جسته و گریخته از گوشه و کنار دنیا اخباری مبنی بر ارائه پادتن های این ویروس مهلک به گوش می رسد. به خیلی از آنها نمی توان اعتنایی کرد و خیلی موثق نیستند. اخبار موثق هم هنوز خبری مبنی بر پیدایش درمان کامل این ویروس ارائه نکرده اند. از این رو فعلاً همه چیز در حد حرف و حدیث می باشد.

مطلب مرتبط  اخبار موبایل | روش های صحیح شارژ باتری گوشی

 

تازه های اپل و کرونا

 

ضررهایی که جبران خواهند شد.

در چند ماه گذشته شاهد بودیم که بسیاری از کمپانی ها اعلام نموده اند که علاوه بر اینکه درصد بالایی از سود خود را در سال 2020 از دست داده اند بلکه با ضررهایی هم روبرو شده اند. همین پرداخت دستمزد کارکنانی که در این مدت هیچ کاری نکرده و حتی امکان حضور در محل کار خود را نیز نداشتند، ضررهای هنگفتی است که اپل هم از آن در امان نمانده است. اما گذشته و تجربه ثابت می کند که همه این ضررها قابل جبران خواهد بود. در گذشته نیز شاهد بروز چنین مشکلاتی برای کمپانی های بزرگ بوده ایم. آنهایی که دارای زیر ساخت های سازمان یافته و اصولی بودند بعد از گذر از این دوران دوباره به اوج خود برگشته اند و ضررهای گذشته را با ضریب بالایی جبران نموده اند. اتفاقی که اکنون مانند آن برای اپل و رقبا نیز قابل تصور است.

اقتصاد کشور چین در همین مدت به گواه کارشناسان و اقتصاددانان 2 تا 4 درصد ریزش داشته است. البته پیش بینی ها حاکی از آن دارد که در نیمه دوم سال این ضررها جبران خواهد شد که هیچ بلکه چین می توان درد مسیر رشد با شیب بالاتری نیز قرار بگیرد. از این رو همین تصور برای اپل نیز می تواند مصداق واقعیت باشد. همین الان هم شاهد هستیم که برخی از نمونه های آیفون در جشنواره های تخفیف مختلف به سرعت در حال فروش هستند تا شرایط برای برگشت دوباره این کمپانی به روزهای اوج خود فراهم شود. شنیدن اخباری مانند مبارزه این برند با ویروس کرونا نیز در روزهای اخیر محبوبیت اپلی ها را چندین برابر کرده است.

اپل برنامه و وب سایت غربالگری COVID-19 را راه اندازی کرد.

در هفته جاری شاهد بودیم که اپل از یک اپلیکیشن موبایلی و یک وب سایت برای نمایش وضعیت و علائم ویروس کوید 19 پرده برداری نمود. آنها قصد دارند با این روش اقدام به غربال گری بیماران مبتلا به این ویروس نموده و شرایط را برای کاهش افراد آلوده به این ویروس آماده نمایند. یکی از مشکلات بسیار بزرگی که برای شهروندان دنیا وجود دارد، عدم امکان تشخیص به موقع علائم کوید 19 و متمایز نمودن آن با سایر بیماری ها مانند آنفولانزا و سرماخوردگی است. علاوه بر این امکانات تامین نیازهای شهروندان در بیمارستان ها هم به شدت در حال کاهش بوده و کم کم به روزهای سختی نزدیک می شویم. از این رو ایجاد چنین بسترهایی از طرف کمپانی های محبوب مانند اپل می تواند روند کنترل بیماری را چندین برابر بهتر نماید.

وب سایت جدید اپل راهی برای غربال گری آنلاین و ارائه اطلاعات لازم و راهنمایی های لازم به بیماران مشکوک به ویروس کوید 19 است. مراقبت های اورژانسی ارائه شده در مراکز درمانی دینا در این وب سایت به صورت آنلاین برای کاربران قابل دسترس است. البته برخی امکانات دیگر مانند معرفی نزدیک ترین مراکز درمانی به محل بیمار نیز از جمله سایر آپشن هایی است که اپل در این وب سایت و اپلیکیشن اقدام به طراحی و ارائه آن نموده است. این وب سایت اپل با همکاری این کمپانی با مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC)، آژانس مدیریت موارد اضطراری فدرال (FEMA) و البته کاخ ریاست جمهوری آمریکا ارائه و طراحی شده تا تمام موارد لازم در آن به صورت کامل قرار گیرد.

مطلب مرتبط  معرفی نرم افزارهای کاربردی اندروید و آیفون | بهترین نرم افزارهای کنترلی برای والدین

 

تازه های اپل و کرونا

 

با ورود به این وب سایت در ابتدا با سؤالاتی روبرو خواهید بود. این سؤالات برای سنجش میزان احتمال ابتلای شما به این ویروس می باشد. از جمله این سؤالات می توان به سفرهای نزدیکی که داشتید و افرادی که به تازگی با آنها در ارتباط بودید، اشاره نمود. از این طریق تمام افراد آلوده به این ویروس شناسایی شده و به سرعت برای قرنطینه کردن و شروع موارد درمانی آنها اقدام می شود. تا هم امکان ایجاد شرایط پزشکی ایده آل برای آنها فراهم شود و هم شرایط برای عدم انتقال ویروس به سایرین بهتر و بهتر گردد.

بعد از اتمام این سؤالات شما به بخش راهنمایی های لازم در این وب سایت مراجعه خواهید کرد. در این بخش بعد از بررسی پاسخ های شما راهنمایی لازم برای لزوم مراجعه به مراکز درمانی برای تست کرونا به شما ارائه می شود. البته اپل تاکید کرده است که این وب سایت به هیچ وجه جایگزینی برای مراقبت ها و پیام های بهداشتی مراکز درمانی محلی ایالت های مختلف نبوده و تنها ابزاری فرای آنها و برای غربالگری با سرعت و کیفیت بهتر ارائه شده است. از این رو به هیچ وجه توصیه های ایمنی و بهداشتی مسئولان محلی نزدیک به خود را نادیده نگرفته و همزمان با انجام توصیه های این وب سایت آنها را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

بعد از بررسی وضعیت شما و در صورت نیاز به تست کرونا این برنامه راهنمایی لازم برای تست گیری را به شما ارائه می نماید. البته با توجه به مراجعه افراد بسیار زیادی بدون دلیل واضح برای تست کرونا به مراکز درمانی اپل در این وب‌سایت ابتدا از مراجعه مستقیم به این مراکز سخنی به میان آورده و شهروندان را به پزشکان شخصی ارجاع می دهد تا در صورت نیاز به مراجعه به مراکز با نظر آنها این امر صورت گیرد. اما در صورت بروز مشکلات تنفسی شدید و حاد از شما می خواهد تا بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و خود را به مراکز درمانی کرونا در نزدیکی خود برسانید.

تمام این امکانات در نرم افزارهای اپل نیز ارائه شده و سیری نیز می تواند تمام راهنمایی های لازم را در این زمینه به کاربران ارائه دهد. البته همزمان با اپل گوگل نیز از پلتفرمی مشابه و با هدف مشترک پرده برداری نموده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۱۱ پاسخ

  1. این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

  2. شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

  3. آقای نیک نام زندگیمو مدیون شمام

  4. من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

  5. هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

  6. هزینه رپورتاژ آگهی توی سایت شما چنده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *